Nekāds noslēpums jau tas nav, ka daudziem skolas gados vārds „matemātika" uzdzen tirpiņas un liek iezagties nepatīkamai kņudoņai pakrūtē. Bet ir cilvēki, kuriem viss notiek tieši otrādi – tā vien velk visas savas darbības pakārtot loģiskam ritējumam un plānveidībai.
Lai iepriecinātu vienus un otrus, laikā no 24. līdz 28. novembrim Madonas pilsētas 1. vidusskolā tika rīkota matemātikas nedēļa. Tās ietvaros notika dažādas neklātienes viktorīnas individuālajiem dalībniekiem, matemātikas pēcpusdiena 5.-6. klašu grupām, kvadrātvienādojumu zibensturnīri 9.-10. un 11.-12. klasēm, kā arī klašu matemātikas olimpiādes.
„Šajā matemātikas pēcpusdienā mums patika risināt dažādus uzdevumus, visvairāk – par zaķi, un vārdu režģis." „Uzdevumi bija grūti, bet mēs centāmies."„Mēs sastrādājāmies ļoti labi". „Mēs vēlētos kaut ko tādu vēlreiz atkārtot." Tā pēc matemātikas pēcpusdienas, veicot savu pašvērtējumu, rakstīja 5.-6. klašu audzēkņi.
Trešdien, 26. novembrī, 5.-6. klašu komandas piecu dalībnieku sastāvā satraukti gaidīja kārtējos norādījumus par pēcpusdienas gaitu. Matemātikas skolotājas bija parūpējušās, lai uzdevumu klāsts būtu dažāds un aptvertu šīm klašu grupām piemēroto zināšanu augstākos līmeņus. Pasākuma gaitā skolotājām palīdzēja arī 9.a klases skolniece – laba matemātiķe Zane Ozolniece.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.12.2008.
Autore: INGRĪDA GRUDULE
Madonas pilsētas 1. vidusskolas
matemātikas skolotāja
AUTORES foto