Brīvdienās uznākušais sniegs un putenis daudziem sagādājis īstus pārbaudījumus, taču liela daļa priecājas par beidzot atnākušo ziemu un biezo sniega kārtu.
– Vai putenis un sniegs jums sagādā prieku, vai – gluži otrādi – izjūtat to kā dabas stihiju? – vakar vaicājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.
Ērika no Praulienas: – Tā nav nekāda stihija, kārtīga ziema! Mēs taču visu laiku raudam, ka nav slēpošanas iespēju. Beidzot ir sniegs! Un cerēsim, ka tas tik ātri arī nepazudīs un varēsim kārtīgi izslēpoties. Šorīt no mājas uz skolu gājām kājām, nekāda vaina. 50 minūtes – un bijām galā, autobusu gaidot un braucot, tāpat paiet minūtes 30. Bet tā jau lielie ceļi ir iztīrīti. Tikko uz Madonu atbraucām ar mašīnu – viss normāli.
Ruta un Anete no Praulienas: – Mums patīk! Ļoti jauki, nav nekādas vainas. Šorīt elektrība uz kādu brīdi bija pazudusi, bet tā viss kārtībā. No rīta jau agri vietējais traktoriņš braukāja, un ceļi ir iztīrīti. Kaut nu tā arī paliktu un sniegs vismaz līdz Ziemassvētkiem pieturētos. Mums pagājušajā gadā slidas nopirktas, bet tā arī nostāvēja. Cerams, ka vismaz šoziem varēs likt lietā.
Ilmārs no Mārcienas: – Man ziema patīk, un uznākušais sniegs un putenis nekādu lielo pārsteigumu nesagādāja. Un radušies sarežģījumi jau ir pārejoši. Mums Mārcienā šorīt nebija elektrības, bet tā – lielie ceļi iztīrīti. Pagasta traktors cītīgi strādāja; vienīgi grūtāk no pagalma izbrist.
Vizbulīte no Kusas: – Pie mums Lodes muižā ir metru dziļš sniegs! No mājas nevarējām tikt laukā. Ar traktorīti vispirms izdzinām sliedi, lai ar mašīnu var izbraukt. Pagasta ceļš arī vēl ap pulksten 10 nebija tīrīts, taču nebija jau jēgas to darīt, jo tobrīd vēl ļoti sniga. Cerams, ka līdz vakaram būs iztīrīts. Elektrības nebija. Bet tā jau vismaz ziemas noskaņojums ir atnācis.
Gunta no Praulienas: – Man ļoti patīk šis laiks! Godīgi sakot, no mājas izkulties šorīt bija ļoti grūti, visas taciņas aizsnigušas un kupenas līdz ceļiem, bet autobuss uz Madonu nāca. Tā ka viss kārtībā. Un vakar es, piemēram, ar prieku gāju laukā un no visas sirds izbaudīju ziemas priekus.
Aptauju veica: BAIBA MIGLONE