„Lieciet darbus un satraukumus pie malas un turpmākās vasaras dienas izbaudiet no sirds!" Šāds aicinājums ir īsti vietā, jo 15. jūnijā Daugavpils Universitātes Madonas filiālē bija izlaidums. Divdesmit viena studente pēc sekmīgi nokārtotiem valsts eksāmeniem un veiksmīgi aizstāvēta bakalaura darba saņēma skolotāja diplomu – „Pirmsskolas skolotāja kvalifikācija ar bakalaura profesionālo grādu".
Būt starp savējiem
– Nu jau aiz muguras ir satraukumi un negulētās naktis. Uzdrīkstēšanās studēt ir prasījusi daudz spēka un izturības. Un ne vienmēr tas ir bijis viegli. Jūs esat svarīgi savai pilsētai, savam novadam, jo esat tie, kas ieliek pamatu jaunajā paaudzē, – uzrunājot absolventes, uzsvēra Daugavpils Universitātes sabiedrisko un administratīvo lietu prorektore, asociētā profesore Vilma Šaudiņa. Pēc vērienīgā darba nu jau bijušajām studentēm viņa novēlēja kārtīgu atpūtu, savukārt Izglītības un vadības fakultātes dekāne, profesore Ilga Salīte savu uzrunu piesātināja ar humora dzirkstelītēm.
Kvalifikācijas un profesionālā bakalaura grāda saņemšana ir patīkams brīdis, taču tam ir arī nepatīkama pieskaņa – sakarā ar grāda saņemšanu jūs tiekat atskaitītas no Daugavpils Universitātes. Jūs vairs neesat studentes, – ar nopietnu sejas izteiksmi paziņoja profesore Ilga Salīte, piebilstot, ka studiju laikā atskaitīšana ir nepatīkams fakts, bet, diplomu saņemot, protams, patīkams. Jāpiebilst, ka visas studijas uzsākušās tās arī sekmīgi pabeidza. – Prieks, ka pat tās meitenes, kurām vienubrīd zuda degsme uz mācībām, beigās sasparojās un nejutām vienaldzību ne no vienas. Esmu pateicīga Daugavpils Universitātei, jo viņi strādā cilvēka labā, un to nu, šajā augstskolā studējot, var ļoti just. Viņi ir pretimnākoši jebkurā jomā, īsti sava darba entuziasti, – sadarbību ar universitāti vērtē „Saulītes" vadītāja Daiga Elga Ābola.
– Katrā mūsu filiālē ir īpaša aura, šeit to veido pilsētvide, bērnudārzs un mūsu visu attiecības. Madona jau iebraucot sagaida ar kārtību, tīrību un ziediem, bet, ienākot bērnudārzā „Saulīte", pārņem izjūta, ka esi starp savējiem, – atzīst dekāne Salīte.
– Jau piebraucot mašīnai, pie loga redzam studentes, kas sagaida. Ir patīkami. Ir viegli un labi strādāt, jo arī studentu attieksmē jūtama atbildības izjūta. Domāju, ka šie absolventi būs jauki un profesionāli skolotāji, – dekānei piebalso pasniedzēja Sandra Zariņa, kas Madonā vienmēr jūtas gaidīta.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.06.2007.
Autore: SANDRA ZARIŅA
EDMUNDA VESTMAŅA fofo