– Kādus laikrakstus un žurnālus jūs lasāt? Vai jūs tos abonējat vai tomēr pērkat kioskos? Vai esat arī rajona laikraksta "Stars" lasītāju vidū? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ligita no Vestienas: – Preses izdevumus es neabonēju, jo tas sanāk dārgi. Laikrakstus un žurnālus lasu bibliotēkā, galvenokārt „Latvijas Avīzi", "Staru", tāpat citus izdevumus, jo būtībā tie visi ir interesanti. Jaunumus uzzinu arī, klausoties radio un skatoties televīziju, tā ka aktuālākajām tēmām, norisēm politiskajā dzīvē līdzi sekoju.
Cesvainietis Verners: – Laikrakstus un žurnālus pārsvarā pērkam. Kādreiz daudzus preses izdevumus abonēju, bet tagad to nevaru atļauties. Regulāri lasu „Dienu", „Vakara Ziņas", bet žurnālos tematika šķiet ļoti līdzīga – tā vien liekas, ka rakstīts tiek par vienu un to pašu. Savukārt rajona laikrakstu „Stars" abonējam savā uzņēmumā. Domāju, ka rajonā notiekošais „Starā" tiek atspoguļots diezgan plaši.
Madonietis Ziedonis Bērzariņš: – Patlaban es neabonēju nevienu preses izdevumu, bet nākamajam gadam obligāti pasūtīšu „Staru", jo, tā kā dzīvošu laukos, to nevarēšu nopirkt kioskā. Taču tāpat gribēsies zināt, kas notiek Madonas rajonā un Madonas pilsētā, bet kur citur, ja ne rajona laikrakstā, to var uzzināt?
Marija no Varakļāniem: – Nākamajā gadā noteikti lasīšu „Patieso Dzīvi", jo man uzdāvināja šī žurnāla abonementu. Preses izdevumus pērku arī kioskos, tāpat tos, piemēram, „Staru", lasu bibliotēkā un dažus no tiem abonēju. Savulaik esmu abonējusi „Dienu", „Māju un Dārzu". To, ko abonēšu nākamajā gadā, neesmu izlēmusi, jo vēl iepazīstos ar saņemto preses izdevumu katalogu.
Madoniete Dace: – Es vēl domāju, kurus laikrakstus un žurnālus un cik daudz abonēt nākamajam gadam, bet noteikti dažus pasūtīšu, lai būtu ko lasīt un varētu arī piedalīties loterijā. Turklāt abonēt ir izdevīgāk. Šogad es biju pasūtījusi komplektu „Stars" + „Māja". Regulāri pērku arī žurnālus „Ieva", „Ievas Stāsti'" un dažus citus.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA