Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pieredze garīgās mūzikas festivālā “Soli Deo Gloria”

INESE ELSIŅA

Autors • 06.04.2026.

Pieredze garīgās mūzikas festivālā “Soli Deo Gloria”
Burtu lielums

28. martā Aizkraukles Sv. Terēzes no bērna Jēzus Romas katoļu baznīcā norisinājās sestais garīgās mūzikas festivāls “Soli Deo Gloria”, tulkojot no latīņu valodas — “Slava vienīgajam Dievam”.

Pasākumā piedalījās kori un ansambļi no Vidzemes un Latgales, tai skaitā Madonas katoļu draudzes koris Jāņa Trūpa vadībā.

Festivāla virsmērķis
Laikā, kad sabiedrība meklē dziļāku jēgu un patiesu savstarpēju sapratni, pasākuma virsmērķis ir caur mūziku stiprināt tās vērtības, kas mūs visus padara cilvēcīgākus – ticību labajam, mīlestību un nesavtīgas rūpes vienam par otru. Mūzika tad kļūst par tiltu, kas palīdz veidot ciešākas saites starp cilvēkiem. Tā ir telpa, kurā pazūd paaudžu plaisas un ikviens var sajust kopības spēku, labestību un empātiju ikdienas gaitās.

Pasākuma vēsture
Atskatoties vēsturē, redzams, ka pirmais garīgās mūzikas festivāls "Soli Deo Gloria" norisinājās 2017. gadā Kuldīgā. Festivāla dalībnieki bija bērnu un jauniešu kori no dažādām Latvijas vietām, starptautisku skanējumu piešķīra Lietuvas kora piedalīšanās. Festivāls norisinājās trīs dienas, koncerti notika Kuldīgas novada dievnamos.
Nākamajā gadā festivāls atceļoja uz Aizkraukles novadu. Garīgās dziesmas koru sniegumā skanēja Kokneses, Jaunjelgavas un Aizkraukles baznīcās.
Trešais garīgās mūzikas festivāls "Soli Deo Gloria" notika 2023. gadā, pēc tam turpinājās ik pavasari.

Repertuārs un uzrunas
Šogad, turpinot tradīciju, īpaša uzmanība repertuāra izvēlē tika veltīta Kristus ciešanu un augšāmcelšanās laika noskaņām. Uzstājās gan bērnu un jauniešu kolektīvi, gan pieaugušo kori. Klātesošos uzrunāja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, arī šī pasākuma aizsācējs un dvēsele – diriģents Eduards Grāvītis.

Madonas draudzes kora atziņas
Līdzās citiem kolektīviem Madonas draudzes koris festivālā izpildīja divas dziesmas, tostarp dziesmu ar novadnieces, dzejnieces Broņislavas Martuževas mūziku un Kārļa Skalbes vārdiem. Pēc pasākuma dziedātājas dalījās savos iespaidos.
Ilvija Ozoliņa: – Tā bija iespēja iziet no komforta zonas, dziedot nevis baznīcas neredzamajā zonā, bet būt pie altāra, klausītāju priekšā. Pamanīt savus plusus un mīnusus. Pozitīvais – mums kā mazam draudzes korim tika dota iespēja uzstāties starp lielajiem koriem. Katra šāda pieredze stiprina un iepriecina.
Diāna Aleksandrova: – Ļoti patika kopā būšana. Pašai patīk dziedāt Dieva godam, un priecēja kuplais dalībnieku pulks. Gandarījums redzēt mirdzumu dziedātāju un klausītāju acīs. Izbaudīju plašo, skaisto skaņdarbu klāstu. Milzīga pateicība dziesmu autoriem, diriģentiem un koriem par ieguldīto darbu! Mīļš paldies pasākuma idejas autoriem un organizatoriem. Kvalitatīvi pavadīta sestdiena, dvēsele ir pabarota!
Vita Bartuševiča: – Man visvairāk patika tas, ka skanēja daudz bērnu koru, kas dzied garīgu repertuāru. Ja bērnībā ir iemācīta un bērnu skaistajās balsīs izdziedāta "Tēvs mūsu" lūgšana, tas noteikti paliks atmiņā un dos svētību turpmākai dzīvei.
Sanita Solovjeva: – Kungs, ko Tu vēlies man šodien iemācīt? Palīdzi mācīties! Dzirdot, ka tik daudzi slavē Dievu, iemācījos sirds gaviles. Tāpat mūsu ansambļa vienotību, sadraudzību un kopīgo grūtību pārvarēšanu. Pateicība par diriģentu Jāni Trūpu un piepildīto garīgās mūzikas pēcpusdienu. Paldies Tev, Tēvs!

07.04.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px