ĒRGĻU saieta namā 22. aprīlī pulksten 17 iedzīvotāji tiek aicināti uz informatīvo pēcpusdienu ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvjiem, tās laikā tiks apspriesti būtiski civilās aizsardzības un drošības jautājumi.
Tiks pārrunāti preventīvie pasākumi dažādu apdraudējumu novēršanai, kā arī sniegti praktiski ieteikumi, kā rīkoties droši jebkurā situācijā. Papildus tiks atgādināti galvenie preventīvie ugunsdrošības noteikumi, kas jāievēro ikdienā, lai samazinātu ugunsgrēka risku un pasargātu savu mājokli un apkārtējo vidi. Dalībnieki iegūs vērtīgu informāciju par rīcību kritiskos apstākļos, piemēram, stipras vētras, spēcīgu lietavu, plūdu un krusas laikā, kā arī par rīcību paaugstināta apdraudējuma gadījumos, tostarp kara draudu situācijās. Tiks skarti arī patvertņu jautājumi – to nozīme, pieejamība un attīstības perspektīvas nākotnē, kā arī iedzīvotāju sagatavotība ārkārtas situācijām. Svarīga tēma būs 72 h palīdzības soma – kas tajā jāiekļauj, lai krīzes situācijā būtu nodrošinātas pamatvajadzības, piemēram, ūdens, pārtika, medikamenti, svarīgi dokumenti un citi nepieciešamie priekšmeti. Tikšanās sniegs praktiskas zināšanas un palīdzēs labāk sagatavoties dažādām ārkārtas situācijām, veicinot drošāku un atbildīgāku rīcību ikdienā. Padomos un pieredzē dalīsies: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Sandra Vējiņa, Madonas novada civilās aizsardzības komisijas pārstāve Elita Cirse un citi pārstāvji.
07.04.2026.