– Vai jūs zināt, ka naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijā, tāpat kā vēl aptuveni 70 valstīs, notiks pāreja uz ziemas laiku, un kā jūs ietekmē šāda pulksteņa grozīšana divreiz gadā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Genādijs Turkins:
– Mani tas netraucē, bet man tomēr labāk patīk vasaras laiks. Toties tagad ilgāk varēsim pagulēt. Domāju, ka cilvēki pāreju uz ziemas laiku tikpat kā nejūt. Grūtāk ir pavasarī, kad jāceļas stundu agrāk, nekā ierasts. Cilvēki atnāk uz darbu un žāvājas, bet paiet dažas dienas, un viss atkal rit ierastajās sliedēs.
Madonietis Valentīns Rakstiņš:
– Grūtāk ir pierast pie vasaras laika, bet ziemas laikam nav nekādas vainas, var izgulēties un pamosties, kad ārā ir gaišs. Savukārt vakaros varēs palasīt kādu grāmatu, skatīties televīziju. Katrā ziņā es esmu par to, lai ziemas laiks paliktu visu laiku un mēs dzīvotu pēc saules.
Madonietis Rolands Vite: – Es zinu, ka atkal jāgroza pulksteņi, bet mani tas neiepriecina. Man pat nebūtu svarīgi, pēc kāda laika – vasaras vai ziemas – mēs izvēlētos dzīvot, galvenais, lai tas netiktu mainīts divreiz gadā. Starp citu, tagad pulkstenis jāgriež stundu atpakaļ, bet tos jau atpakaļ negroza, jo tā ir pulksteņu bojāšana.
Madoniete Marita: – Pāreja uz vasaras laiku un atpakaļ vienmēr atstāj kādu ietekmi, it īpaši grūti pie tā ir pierast mazajiem. Labāk būtu turēties pie viena laika, tā pulksteņu grozīšana jau ir apnikusi – sajūk visi bioritmi. Es būtu par to, lai visu gadu mēs dzīvotu pēc ziemas laika.
Rita no Barkavas: – Man problēmas ir pavasarī, kad no rītiem ir agrāk jāceļas. Pāris nedēļu pēc pulksteņa pagriešanas es jūtos tā – ne visai, bet tas droši vien ir atkarīgs no tā, kas esi pūce vai cīrulis. Ziemas laiks jeb dzīvošana pēc saules ir tā kā veselīgāka, bet, protams, tas ir ļoti individuāli, kādi kuram ir bioritmi. Man labāk patīk ziemas laiks. Rudens darbi ir padarīti, un manos gados jau ir labāk doties atpūsties ātrāk. Turklāt ziemas vakaros vairāk laika varu atvēlēt krustvārdu mīklu minēšanai.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA