Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Apkures rēķini

BAIBA MIGLONE

Autors • 02.03.2026.

Burtu lielums

Kā šoziem lielajā salā tiekat galā ar apkures rēķiniem?

Viesturs no Madonas: – Mierīgi. Par vienistabas dzīvokli janvārī bija jāmaksā 100 eiro. Pagājušajā gadā, kad ziema nebija tik auksta, rēķins bija 70 eiro. Un dzīvoklis šogad ir auksts. Bet ko tad citu lai dara, jāmaksā. Un ne uz kādu atbalstu nevar cerēt.

Rita no Madonas: – Dzīvoju personīgajā mājā, kurinu ar malku vienreiz dienā, jo esmu pieradusi pie vēsākām telpām. Malciņa ir laikus sagādāta. Bet kad bija aukstais laiks, pat divreiz dienā nācās kurināt. Savukārt tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās un kam tie lielie rēķini, domāju, gan ir bēdīgi.

Biruta no Kusas: – Dzīvojam privātmājā. Paši kurinām, cik gribam. Kurināmais jau savlaicīgi sagādāts. Pilsētniekiem gan šoziem lieli rēķini, bet toties ir siltums, ne par ko nav jābēdā. Bet mums pašiem arī malciņa jāgādā, jāzāģē, jāskalda un par to visu arī ir jāmaksā. Tāpat līdzekļi jāiegulda.

Ināra no Madonas: – Es domāju – apmierinoši. Dzīvoju Raiņa ielā, renovētas mājas divistabu dzīvoklī, un par apkuri janvārī bija jāmaksā 81 eiro. Māja ir silta. Kredīts ir nomaksāts. Maksātspējīgi esam, it kā normāli. Kolēģe dzīvo blakus mājā, arī renovētā, tikai trīsistabu dzīvoklī, bet viņa arī par rēķinu nav pārsteigta.

03.03.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px