Pašvaldībām mērķdotācijās ielu būvniecībai un uzturēšanai šogad pieejams 60,1 miljons eiro, kas ir tikpat daudz, cik pagājušajā gadā — informē Satiksmes ministrijā (SM).
Tāpat SM šogad pašvaldībām piešķirs papildu mērķdotāciju 330 000 eiro apmērā par valsts vietējo autoceļu posmiem, kurus pašvaldības pārņēmušas savā īpašumā līdz pagājušā gada 1. oktobrim.
Ministrijā informē, ka pagājušajā gadā no mērķdotācijās piešķirtā 60,1 miljona eiro tika izlietoti 53,7 miljoni eiro, un šis finansējums paliek pašvaldību rīcībā ieguldīšanai ielu uzturēšanā un būvniecībā.
No 2025. gadā izlietotā finansējuma pašvaldības 65 % ieguldīja autoceļu un ielu uzturēšanā, savukārt 35 % – autoceļu un ielu būvniecībā. Satiksmes drošības uzlabošanai pašvaldības kopumā ieguldīja 5,5 miljonus eiro, tostarp visvairāk jeb 1,1 miljonu eiro satiksmes drošības uzlabošanai pagājušajā gadā ieguldīja Krāslavas pašvaldība.
Ministrijā skaidro, ka finansējums pašvaldībām tiek piešķirts, piemērojot koeficientu, kas rēķināts atbilstoši pašvaldības tiltu un ielu brauktuvju kopplatībai un autoceļu kopgarumam, kā arī proporcionāli attiecīgās pašvaldības teritorijā reģistrēto transportlīdzekļu skaitam. Attiecīgi pagājušajā gadā lielāko finansējumu jeb 8,4 miljonus eiro saņēma Rīgas pašvaldība, savukārt mērķdotācijas virs viena miljona eiro saņēma 22 pašvaldības.
17.02.2026.