Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Pie Kujas izaugu, tur vien gājām”

INESE ELSIŅA

Autors • 16.02.2026.

“Pie Kujas izaugu, tur vien gājām”
Burtu lielums

Kraukļu bibliotēkā šobrīd skatāma dzelzavietes, skolotājas un mākslinieces Līgas Klusas darbu izstāde.

Savos darbos Līga apvieno dabas tuvumu, iekšēju mieru un harmoniju. Viņas gleznas Kraukļos apskatāmas līdz 20. martam.
Gleznošana Līgu pavada jau kopš bērnības, un radošais ceļš aizvedis arī uz Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu (tagad – Dizaina un mākslas vidusskola). Līga ilustrējusi Zigmunda Bekmaņa grāmatu "Ceļš uz mājām" (1996) un veido mūsu laikraksta pielikumu "Stariņš bērniem", radot vizuālu stāstu un uzdevumus, kas uzrunā gan mazus, gan lielus.
Izstāde aicina iepazīt mākslinieces skatījumu uz krāsām, gaismu un mirkļiem, kas dabā pie molberta pārtapuši gleznās. Ekspozīcijā kopumā izlikti 16 darbi.
– Divus gadus neesmu gleznojusi, tā ka visi darbi ir iepriekš radīti, – saka autore. – Darbus – ainavas, ziedus, dabas skatus – radu ar akrila krāsām. Man patīk daba, gleznoju ārā – plenērā. Kujas upi, manas bērnības vietas, kur neviens nestaigā un netraucē. Pie Kujas izaugu, tur vien gājām. Gleznoju to, ko pazīstu, un man patīk iemūžināt pat vienu un to pašu vietu, kas vienmēr gan ir citāda.
Vaicāta, kad ķersies pie otām un taps jauni darbi, viņa saka: – Gaidu martu, lai atkal varētu darboties. Divus gadus martā nav bijis sniega, pavasaris bija tikpat pelēks kā rudens beigas, kā novembris. Bet, ja apkārt ir balts, ja audekls ir balts un ir uzgleznots balts sniegs, ir tik skaisti! Tas, protams, ir izaicinoši, jo vienmēr sniegu uzgleznot nesanāk, bet saulītē, kad ir +3 grādi, var sākt darboties. Saģērbjos siltāk, reizēm iekurinu ugunskuru un gleznoju. To daru arī vasarā, bet visvairāk man patīk tieši marts. Tad ir skaists kontrasts: upe ir tumši brūna, pat melna, bet sniegs ir balts, un vēl uzspīd saulīte – gaidu to brīdi!
Līga visu dara ar prieku, arī iecerot savu brīvo laiku: – Man māksla nerodas mokās, tikai priekā un pacilātībā. Iepriekš darbu izstāde bija Dzelzavas bibliotēkā un Doku Ata "Muceniekos", bet tas bija pasen. Dažreiz gleznoju kopā ar mazmeitu. Viņa kā bērns izdara ļoti ātri, savs darbs ļoti patīk, manu mazliet pakritizē, un gleznošanu tad ātri beidzam.

17.02.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px