Saistībā ar Valsts drošības dienesta lēmumu nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Aigaram Šķēlam, viņš atkāpies no amata.
Lūgts sniegt komentāru, Aigars Šķēls sacīja: – To, ka man nebūs pielaides valsts noslēpumam, uzzināju 15. janvārī un tās pašas dienas vakarā uzrakstīju informāciju domes priekšsēdētājam, kā arī informēju, ka atkāpjos no domes priekšsēdētāja vietnieka amata. Atkāpšanās iestājās līdz ar pēdējo domes sēdi, kas notika 30. janvārī. Esmu tikai deputāts un Attīstības komitejas vadītājs. Kas attiecas uz komentāru par pašu Valsts drošības dienesta lēmumu, kā teicu iepriekš, informāciju sniegšu tuvākajā kopējā deputātu pilnsapulcē, kas notiks nākamotrdien -17. februārī.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs sarunā ar "Staru" atklāja: – To, ka šāda situācija visdrīzāk būs, nojautu jau janvārī, jo Aigars jau bija iesniedzis atlūgumu, bet pašvaldībai nebija oficiāla dokumenta no Valsts drošības dienesta. To saņēmām tikai februāra sākumā, līdz ar ko agrāk domē par to nerunājām. Tuvākajā sēdē, kas plānota nākamajā otrdienā, visi kopā par to runāsim. Uzklausīsim Aigara stāstu, kurā viņš izklāstīs iemeslus, kāpēc nesaņēma pielaidi. Es par viņu varu teikt tikai to labāko. Šis man bija liels pārsteigums. Ar Aigaru strādāju kopā jau septiņpadsmit gadus, pēdējos divus sasaukumus viņš ir bijis mans vietnieks. Aigars ir ārkārtīgi lojāls novadam un arī Latvijai, ļoti saimniecisks, izdarīgs un liels papildinājums pašvaldībai. Skatīsimies, kā būs tālāk. Aigars var palikt deputāts un vadīt komiteju arī turpmāk – katrā ziņā viņam ir jābūt kādai lomai pašvaldībā arī nākotnē.
13.02.2026.