Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ērgļos aizvadīts Latvijas skolu Ziemas festivāls

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 02.02.2026.

Ērgļos aizvadīts Latvijas skolu Ziemas festivāls
Burtu lielums

Ziemas festivāls ir viens no lielākajiem kompleksajiem ziemas sporta veidu pasākumiem Latvijā, jau ir kļuvis par labu tradīciju un katru gadu tiek gaidīts Ērgļos. Ziemas festivālā Ērgļos, Briežkalnā un Vestienā 30. janvārī piedalījās 1400 skolēnu no 110 skolām.

Tā ir iespēja jebkuram skolēnam arī bez profesionālām iemaņām piedalīties ziemas sporta veidu sacensībās, popularizējot un veicinot ziemas sporta veidu attīstību Latvijā.
Tāpēc arī atsaucība ir tik liela.
Tiesa, šogad, vērtējot laikapstākļus, varēja būt nedaudz, par kādu grādu siltāks, taču ziemas skaistumā un saules mirdzumā maz bija sabozušos jauniešu. Kustoties kļūst siltāk, diena nedaudz iesila, un palīdzēja arī ugunskuri, pie kuriem pasildīties, karsta tēja, ko bagātīgi izdalīja Ērgļu pamatskolas brīvprātīgie palīgi.
Pasākums iesākās ar svinīgu atklāšanas ceremoniju, kas, kā ierasts, notika pie Ērgļu pamatskolas. Tā kā sals knieba degunos, atklāšana notika ļoti kompakti, to vadīja Lauris Zalāns.
Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Vladimirs Šteinbergs, atklājot pasākumu, sacīja: – Bija vērts atbraukt uz Ērgļiem, lai izbaudītu šo ziemu. Šogad Latvijas skolu Ziemas festivāls notiek jau 27. gadu. Tā ir tradīcija, kas noteikti ir jāturpina, jo šeit ir sportošanas gars.
Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs atklāšanas uzrunā atgādināja: – Jau pēc dažām dienām Itālijā sāksies Ziemas olimpiskās spēles, taču mums olimpiāde sākas šeit, Ērgļos, kopā ar lieliskajiem jauniešiem. 1400 sportisku un azartisku jauniešu no 110 Latvijas skolām šodien pulcējās uz Latvijas skolu Ziemas festivālu Madonas novada Ērgļos. Manās sajūtās Olimpisko spēļu atklāšana notiek tieši šodien – ar Latvijas sportiskajiem jauniešiem izcili skaistā ziemas dienā un ļoti labi sagatavotajās trasēs un laukumos. Liels paldies Latvijas Sporta federāciju padomei, ka gadu no gada Ērgļiem tiek dota iespēja uzņemt šo skaisto sporta notikumu.
Viņš pateicās visiem organizatoriem, kas ir daudz paveikuši, lai olimpiāde (Ziemas festivāls) Ērgļos labi izdotos.
Ievērojot tradīcijas, mastā tika pacelts Ziemas festivāla karogs, ko svinīgi ienesa Ērgļu pamatskolas sportiskie jaunieši. Dalībnieku zvērestu nolasīja Ērgļu pamatskolas skolniece Una Sipčenko.
Šogad izpalika simboliskā olimpiskās lāpas aizdegšana.
Ziemas festivāla sacensību programmā: 13 individuālās un komandu disciplīnas – biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, frīstaila snovbordā, 3×3 hokejā, slidošanā, ragaviņu sportā, ziemas orientēšanās ar slēpēm, frīstaila slēpošanā, sniega volejbolā, disku golfā un galda hokejā.
Dalībnieku vidū bija arī Madonas novada skolu pārstāvji.
Rīts bija salts, ar zemu gaisa temperatūru. Hokeja laukumā pie Ērgļu pamatskolas norisinājās slidošanas fināli. Pēc tam sekoja hokeja spēles, un prieks bija starp meistaru komandām ieraudzīt arī Lubānas pamatskolas komandu.
– Mēs esam salizturīgi, un lai puiši izmēģina spēkus, – uzsvēra komandas pārstāvis Māris Valainis.
Bērzaunes pamatskolas skolēni bija atbraukuši uz festivālu kopā ar sporta skolotāju Arvi Grunti. – Skolēni piedalīsies ragaviņu sacensībās, kas notiek Briežkalnā. Pieteikušies esam, jāpiedalās, lai arī auksts.
Cesvaines vidusskolas sporta skolotājas Inguna Luca un Anta Irbe pieteica līdzdalībai festivāla dalībnieci snovbordā Undīni Annu Pūci, kas vēlējās piedalīties sacensībās, un kamaniņu braucējus 3. grupā. – Atbraucām kopā ar 11 bērniem. Mums tas ir kā piedzīvojums, lai apskatās, kāds izskatās Briežkalns, jo daudzi te nav bijuši. Mēs jau vairāk esam vasaras sporta skola, vieglatlēti, bet gribas izmēģināt arī ziemas sporta veidus. Tāpēc jau esam Ziemas festivālā, – tā izteicās Inguna Luca.
– Esam atbraukuši uz festivālu, lai izbaudītu ziemu, – sacīja uzrunātā Praulienas pamatskolas komanda. – No Praulienas pamatskolas esam atbraukuši 30 skolēni, ir bērni, kas piedalījās arī pagājušajā gadā. Daži 5. un 6. klases skolēni izmēģināja spēkus ātrslidošanā, divi mūsu dalībnieki tika līdz pusfinālam. Bērni slido arī ikdienā savam priekam un ir satrenējušies, slidojot uz dīķu ledus, ko paši notīra, lai tikai varētu slidot. Vēl mums ir divas ragaviņu komandas, mūsu skolēni piedalās arī distanču slēpošanā, pieteicās disku golfa sacensībām. Aukstā diena mūs nebaida, mēs esam gatavi, mums viss ir, – optimismu vairoja direktore Guna Ruļuka.
Ragaviņu sportā Briežkalnā sastapām arī Madonas Valsts ģimnāzijas kamanu braucējus: – Mums ir vairākas komandas. Pagājušajā gadā pamēģinājām, kā ir braukt ar ragaviņām, izcīnījām zelta medaļu, un mums ir "āķis lūpā". Šogad ir nomainītas ragavas, šīs ir ar metāla sliecēm, kas labāk slīd. Pagājušajā gadā bija jābrauc ar plastmasas ragavām, arī mitrais sniegs, atkusnis traucēja, neslīdēja. Taču mums ir izstrādāta sava taktika, ko parasti nemāca (smaida). Šogad ir ideāli ziemas un sniega apstākļi, pavisam cita slīdamība, un arī sacensību vieta atrodas citur – tur, kur Briežkalnā ziemas sezonā ir kameru šļūkšanas trase. Vajag, lai mums uzsmaida arī veiksme. Vēl MVĢ skolēni sacenšas distanču slēpošanā, biatlonā, spēlē sniega volejbolu. Ir prieks par visiem, kas izrāda iniciatīvu un vēlas sportot, mēs viņus atbalstām, – uzsvēra MVĢ sporta skolotāja Lana Līcīte.
Ērgļu pamatskolas 12 skolēni, kas piedalījās kalnu slēpošanas apmācībās, savas prasmes parādīja arī frīstaila sacensībās un guva medaļas. Vēl mājinieki, ērglēnieši, izvēlējās disku golfu, galda hokeju, orientēšanos un distanču slēpošanu.
Plašāku ieskatu Ziemas festivālā var gūt vietnē www.ziemasfestivals.lv.


Foto – AGRIS VECKALNIŅŠ

 

03.02.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px