Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aukstā Latvijas ziema

BAIBA MIGLONE

Autors • 02.02.2026.

Burtu lielums

Kā izbaudāt šo auksto Latvijas ziemu? Vai tā sagādā arī kādas raizes?

Aija no Lubānas: – Ļoti labi! Tā līdz grādiem ‑20 ir ļoti normāli. Pagaidām arī nekādas raizes tā nav sagādājusi. Mājās ļoti silti, ir centrālapkure. Vienīgi mazliet bažas rada tas, cik liels būs rēķins. Tad jau redzēsim.

Evija no Cesvaines: – Jūtos labi. Nekādas raizes. Vienīgi krāsns šādā laikā jākurina divas reizes dienā – agri no rīta un vēlu vakarā. Pagājušo ziemu pietika ar vienu reizi. Tā jau viss būtu labi, galvenais, lai nav vējš. Tad gan ir auksti.

Māra no Sausnējas: – Kas nu šis par aukstumu. Tajā gadā, kad es piedzimu un mani veda mājās no Ērgļu slimnīcas, aukstuma rekords Latvijā bija ‑43,2 grādi. Tās tik bija ziemas! Uz skolu negājām, bet slēpot gājām. Arī šoziem trasīte ievilkta. Ar slalomenēm nu gluži vairs nē, bet ar distancenēm gan katru dienu trīs apļus nobraucu.

Inese no Līgo pagasta: – Ļoti patīk! Arī nekādas raizes it kā nesagādā – dzīvojam privātmājā, ir silti, kurinām paši, cik gribam, kurināmais sagādāts pietiekami. Ārā skaists laiks, saulīte spīd, sals pieturas, ko vēl vairāk.

03.02.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px