Biedrības “Siera klubs” vadītāja Vanda Davidanova dalījās gandarījumā, ka 2026. gada organizētajā ceļojumā uz ziemīgo Latgali bija daudz dalībnieku.
Piedalījās uzņēmuma "Smiltenes piens" valdes priekšsēdētāja Ilze Bogdanova, Brantu muižas īpašniece Ilze Briede, AS "Lazdonas piensaimnieks" valdes priekšsēdētāja Diāna Dambeniece ar komandu, Ogres tehnikuma direktore Armanda Auziņa ar komandu, Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Katrīna Spuleniece-Aišpure ar komandu, ZS "Juri" īpašnieks Juris Lubāns, šefpavārs Ingmārs Ladigs, Rīgas TRIT Preiļu struktūrvienības skolotāja Ināra Liepiņa, biedrības "Siera klubs" biedre Livija Brūvere un valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.
Visus pavadīja labs noskaņojums un prieks par kopā būšanu, kā arī iepriecināja viesmīlīgā atmosfēra.
– Piena pārstrādes uzņēmums "Lazdonas piensaimnieks" ir Eiropas Reģionālā kulinārā mantojuma tīkla biedrs, un šogad pirmo reizi piedalījās pasākumā Latgalē. Cienastā tika atvests "Baltais biezpiena siers" un "Jāņu siers", – atzīmēja Vanda Davidanova. Viņa novērtēja, ka "Lazdonas piensaimnieks" bija vienīgais, kas savas produkcijas iepakojumā ir izmantojis Eiropas Reģionālā kulinārā mantojuma tīkla logo. Tas kalpo produkcijas atpazīstamībai.
"Smiltenes piens" piedāvāja nogaršot "Latvijas sieru" un "Mozzarellu". Ogres tehnikums savos ēdienos arī izmantoja smilteniešu lieliskos sierus – Holandes siera sāļie groziņi bija pildīti ar siera "Smiltene" salātiem (to sastāvā arī – rīvēti pikanti burkāni, kūpināta vistiņa, selerija un rieksti). Punktiņu "i" uz sieriem uzlika saimniecības "Juri" sietie mājas sieri. Galdā kopumā varēja degustēt 17 siera šķirnes.
03.02.2026.