Šis gads aizritēs Madonas simtgades zīmē — mūsu mīļās pilsētas jubileju atzīmēsim 7. jūnijā. Par godu šim skaistajam notikumam Madonas novada pašvaldība vēlas īpaši sveikt savus novada iedzīvotājus, kuri 2026. gadā ver nozīmīgu lappusi savas dzīves grāmatā.
Pēc Centrālās administrācijas Attīstības nodaļas iniciatīvas katrs Madonas novadā reģistrētais jaundzimušais, kā arī jubilāri, kuri svinēs savu simto dzimšanas dienu, saņems unikālu, apsudrabotu piemiņas monētu „Dzimis Madonas simtgadē", sveicot jaunos novadniekus, kuri turpinās rakstīt Madonas stāstu nākamajā gadsimtā, un „Madonas vienaudzis", izrādot cieņu cilvēkiem, kuru mūžs ritējis līdztekus pilsētas attīstībai. Monētu autore ir biedrības „Nigestes amatniecības nams" vadītāja Inguna Roga-Saulīte.
Līdz 20. janvārim reģistrēti četri šajā gadā un Madonas novadā dzimuši mazulīši. Viena no pirmajām monētām „Dzimis Madonas simtgadē" jau nonākusi pie sava īpašnieka – Emīla Vaniņa. Puisītis nāca pasaulē 13. janvārī. Viņa vecāki – Lauris Vaniņš un Līga Gailīte – nāk no Cesvaines pagasta, un mājās Emīlu ar prieku sagaidīja arī četrus gadus vecais brālītis Markus.
Emīla māmiņa Līga Gailīte dalās savās sajūtās: – Bijām ļoti patīkami pārsteigti par dāvanu dēliņam – tas bija negaidīti. Priecē, ka pašvaldība īsteno šādu jauku un atbalstošu iniciatīvu ģimenēm.
Piemiņas monētas „Dzimis Madonas simtgadē" pasniegs visiem Madonas novadā reģistrētajiem bērniņiem, kuri dzimuši 2026. gada laikā. Monētas tiks izsniegtas Madonas novada dzimtsarakstu nodaļā jaundzimušā reģistrēšanas brīdī (nodaļu punkti: Madonā, Lubānā, Ērgļos, Varakļānos). Savukārt novadā dzīvojošie 100 gadus sasniegušie jubilāri tiks godināti personīgi, pašvaldības pārstāvjiem sazinoties ar jubilāru tuviniekiem, lai vienotos par svinīgu monētas „Madonas vienaudzis" pasniegšanu, un izsakot pateicību par kopā aizvadīto gadsimtu.
Madonas simtgades piemiņas monētas nav tikai skaists simbols – tās ir stāsts par piederību savai pilsētai un novadam, par saknēm un nepārtrauktību. Tās vienlaikus sveic jaunu dzīvību, kas sper savus pirmos soļus, un godina tos, kuru mūžs ritējis līdzās pilsētas izaugsmei un pārmaiņām. Šī iniciatīva savieno pagātni ar nākotni, apliecinot, ka Madona dzīvo cilvēkos – viņu atmiņās, darbos un sapņos. Katrs šāds simbolisks žests ir pierādījums un apliecinājums tam, ka ikviens novadnieks ir svarīga daļa no kopīgā stāsta, kas turpināsies arī nākamajā gadsimtā.
23.01.2026.