Madonas novada pašvaldības domes deputāti aizvadītā gada 18. decembrī ārkārtas domes sēdes laikā skatīja jautājumu par jauna līguma slēgšanu ar SIA „Madonas ūdens”, lai uzņēmums varētu piedalīties Eiropas Savienības līdzfinansētā notekūdeņu apsaimniekošanas projektu konkursā.
Madonas novada pašvaldības dome nolēmusi noslēgt jaunu līgumu par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu ar pašvaldības kapitālsabiedrību SIA „Madonas ūdens". Šāds lēmums nepieciešams, lai uzņēmums varētu piedalīties Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam projektu konkursā, kas vērsts uz notekūdeņu un dūņu apsaimniekošanas sistēmu attīstību un piesārņojuma samazināšanu.
Līdzšinējais līgums, kas noslēgts 2022. gadā, neatbilda Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām – tajā nav ietverta visa obligāti norādāmā informācija, tostarp par iespējamiem kompensācijas maksājumiem, kā arī līguma darbības termiņš neatbilst normatīvos noteiktajam laikposmam.
SIA „Madonas ūdens" ir Madonas novada pašvaldībai pilnībā piederoša kapitālsabiedrība, kas nodrošina ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus novada teritorijā. Jaunā līguma noslēgšana ļaus uzņēmumam pieteikties ES finansējumam un turpināt ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstību.
20.01.2026.