Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sirsnīga tikšanās, kas ilgi paliks atmiņā

ZANE BIKOVSKA

Autors • 18.12.2025.

Sirsnīga tikšanās, kas ilgi paliks atmiņā
Burtu lielums

Ir dienas, kad šķietami mazs notikums spēj sasildīt daudzas sirdis vienlaikus, un dienas, kad starp paaudzēm pazūd attālums un vienkārša klātbūtne kļūst par visvērtīgāko dāvanu. Tieši tāda bija diena Ļaudonas pansionātā, kad ciemos ieradās Ļaudonas pamatskolas skolēni un Madonas frizētavas „Barbershop Madona” pārstāvji. Pansionāta telpas piepildījās ar čalām un patīkamu rosību, kas ikdienā šeit nav pašsaprotama.

Kamēr frizieri rūpējās par senioru izskata pārmaiņām, sniedzot ne tikai pakalpojumu – matu griešanu -, bet arī uzmanību un sarunas, skolēni un viņu skolotāji ar savu klātbūtni ienesa prieku, dzīvīgumu un siltu cilvēcisku tuvumu. Katrs smaids, katrs labais vārds un acu skatiens apliecināja, ka rūpes nav tikai praktiska palīdzība – tās ir arī spēja būt līdzās.
Ļaudonas pamatskolas direktors Guntis Lazda pastāsta: – 1.-4. klašu skolēnu ansamblis ar folkloras kopas dalībniekiem sagatavoja Ziemassvētku programmu un to parādīja Ļaudonas pansionāta iemītniekiem. Tika dziedātas skaistas dziesmas, izmantoti skanīgie Ziemassvētku zvaniņi, radot patiesi sirsnīgu svētku noskaņu. Katru gadu mums bija akcija, kad bērni savu vecāku sarūpētos ziedojumus un citas jaukas Ziemassvētku veltes nesa pansionāta ļaudīm, bet šajā gadā izvēlējāmies piedalīties sadarbības akcijā ar frizētavu „Barbershop Madona". Tādā veidā frizētavas sagatavoto eglītes pasākumu apvienojām ar savas skoliņas bērnu koncertu. Atmosfēra bija ļoti jauka un sirsnīga, pansionāta iemītnieki priecājās, ka viņus atceras un apciemo.
Šī apmeklējuma būtība nebija tikai skaistums vai labdarība, galvenais bija satikties, izrādīt cieņu un radīt sajūtu, ka ikviens seniors ir pamanīts un vajadzīgs. Jaunieši mācījās būt iejūtīgāki, empātiskāki, bet pansionāta iemītnieki, sajutuši uzmanību un patiesu interesi, atplauka, daloties sarunās, atmiņās un pateicības vārdos. Tā bija diena, kas atgādināja – labestība ir lipīga, un sirds siltums spēj vienot paaudzes vairāk nekā jebkuri vārdi.
Skolēnu ansamblis 18. decembrī apciemoja arī Madonas slimnīcu, kopā ar mūzikas skolotāju Madaru Jankalāni un folkloras pulciņa vadītāju skolotāju Aldonu Gudrīti, uzstājoties ar nelielu koncertu un iepriecinot slimnīcas darbiniekus. Ziemassvētku gaidīšanas aktivitātēm starts tiek dots līdz ar Pirmās adventes sagaidīšanu, kad skola ietērpjas svētku rotā un katra klase ar savu audzinātāju izgrezno arī savu klases telpu. Direktors priecājas, ka ikviens skolas saimes pārstāvis ir piedomājis un pacenties pie telpu noformējuma.
– Ja agrāk akcentu vairāk likām uz skolas logiem, tad šogad sevišķi sapucēti ir gaiteņi, klases un koplietošanas telpas. Aktīvi iesaistās arī skolēni, pieliekot roku, domājot un darbojoties. Bērniem uzreiz rodas piederības sajūta, dekorus vairs nav vēlme bojāt, jo to tapšanā katrs pielicis savu artavu. Esam padomājuši arī par skolas teritoriju, sapošot to. Gaidām baltu un pūkainu sniegu, lai tas viss izskatītos vēl jaukāk un atbilstošāk Ziemassvētkiem.
Vakar, 18. decembrī, kopējā skolas egle tika iedegta Ļaudonas kultūras namā, ar kuru sadarbojamies. Pasākumu apmeklēja gan vecāki, gan citi ģimenes locekļi. Katra klase sagatavojusi priekšnesumu, ar ko priecēt skatītājus. Sveicām labākos skolēnus, un tiem, kas sasnieguši labas sekmes mācībās un aktīvi piedalās sabiedriskajās norisēs un skolas aktivitātēs, paredzēta mācību ekskursija uz AHA centru Tartu, kas notiks 22. decembrī. Tā kā šobrīd viena no skolas prioritātēm ir STEM priekšmeti – ķīmija, dabaszinības, fizika un citas – izvēlējāmies apmeklēt tieši AHA centru.
Savukārt šodien, 19. decembrī, notiks klašu eglītes. Dažas klases svētkus svinēs tepat uz vietas skolā, bet citi klašu kolektīvi kopā ar audzinātājiem izvēlējušies tos atzīmēt citur – 5. klase dosies uz ledus halli Jēkabpilī, 9. klase apmeklēs keramikas darbnīcu Spuņģēnos un pēc tam arī priecāsies ledus hallē, bet 4. klase brauks uz Vestienu, kur apmeklēs biedrības „Sapņotava" rīkotās aktivitātes.

19.12.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px