Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ziemassvētku gaidīšanas laikā iepriecina orķestris

INESE ELSIŅA

Autors • 15.12.2025.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā iepriecina orķestris
Burtu lielums

To, ka mūzika cilvēka dvēselē ienes plašumu, garā — spēku, sirdī — maigumu un siltumu, bet prātā — gaismu, aizvadītajā nedēļā varēja izbaudīt klātesošie Madonas katoļu baznīcā.

10. decembrī tur notika Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestra "Vivo" koncerts diriģenta Jura Vītiņa vadībā. Būtiski, ka orķestris šajos Ziemassvētkos atzīmēs 20 gadu pastāvēšanas svētkus, un koncerts 11. decembrī kolektīvam notika arī Praulienas pamatskolā.
Orķestri dibinājis skolotājs Arturs Kloppe, viņa vadībā izveidojies saliedēts un muzikāli izteiksmīgs kolektīvs. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos orķestru fināla skatē Madonas pūtēju orķestris vienmēr ieguvis augstas vietas. Kā minēja diriģents Juris Vītiņš, aizvadītajā vasarā XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatē "Vivo" kolektīvam pietrūka tikai 0,04 punkti līdz izcilībai.
Orķestrī spēlē mūzikas skolas labākie audzēkņi, no skolotājiem koncertā piespēlēja Pēteris Leiboms – smago un diezgan neparocīgo tubu. Un orķestris skanēja patiešām lieliski! Jauniešu spēle izcēlās ar svaigu enerģiju, precizitāti un muzicēšanas prieku. Katra instrumentu grupa centās ieturēt tīru intonāciju, un arī ritma sekcija deva zināmu pamatu kopējam skanējumam. Muzikālā disciplīna un jauneklīgais sparīgums pūtēju orķestra sniegumu iekrāsoja ļoti īpaši.
– Jāņa Norviļa Madonas pūtēju orķestris ir izcīnījis tiesības un nākamā gada vasarā piedalīsies vienā no prestižākajiem pasaules orķestru konkursiem Nīderlandē, – informēja skolotājs Artūrs Grandāns. – Tātad kolektīvam priekšā vēl milzīgs darbs, lai jūlija beigās mēs varētu turēt īkšķus un lai orķestris godam pārstāvētu ne tikai Madonu, bet visu Latviju.
– Ja būtu nominācija "Latvijas brīnums", jūs noteikti varētu uz to pretendēt, – sveicot orķestra dalībniekus, atzina draudzes prāvests, priesteris Māris Ozoliņš. – Tik plaša programma, un Ziemassvētku laikā noteikti ar šo mūziku vēl priecēsiet daudzus. Cilvēku sirdis šodien jau iekustinājāt, un mēs zinām, ka Jēzus piedzima Betlēmē, kas tulkojumā nozīmē "maizes māja". Tāpēc dāvanā šodien pasniegšu oblātes – svētīto maizi, kas simbolizē Jēzu un to, ka esam aicināti dalīties cits ar citu. Visvairāk dalāmies, kad esam pie kopīga galda un dāvinām viens otram draudzību un mīlestību. To visiem gaidāmajos Kristus dzimšanas svētkos arī novēlu.

16.12.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px