Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Meklējot Ziemassvētku izjūtu un atrodot brīnumu

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 08.12.2025.

Meklējot Ziemassvētku izjūtu un atrodot brīnumu
Burtu lielums

Kad pasauli pārņem pirmās decembra tumsas un aukstuma vēsmas, kaut kur starp steigu un ikdienas soļiem pamazām iemājo īpaša sajūta. Tā ir svētku gaidīšana! Pilsētas un pagastu centri pošas Ziemassvētkiem. Gaismu virtenes un grezni svētku dekori uzbur Ziemassvētku noskaņu, bet to paspilgtina centrālais notikums — egles iedegšana.

Aizvadītajā piektdienā arī Madonā, Saieta laukumā iemirdzējās krāšņā svētku rota. Ziemassvētku egles iedegšana madoniešiem un pilsētas viesiem ir kļuvusi par īpašu tradīciju, ko visi gaida ar nepacietību.
Bērnu smiekli un čalas, vecāku sarunas, kopīga dziedāšana uzbūra īstu Ziemassvētku brīnumu.
Šogad Madonas Ziemassvētku egle tika iedegta ar muzikālu koncertuzvedumu "Ziemassvētku brīnums". Rūķiem Ziemiņam un Ziemiņai Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs, jo viņi šajā laikā meklē īsto Ziemassvētku brīnumu. Muzikālajā koncertuzvedumā rūķi aicināja bērnus dejot un dziedāt līdzi zināmas ziemas dziesmas, kā arī iejusties kādā no meža zvēru lomām. Bērni varēja satikt pelēko, vientuļo meža vilku un sagaidīt Ziemassvētku vecīti, kurš palīdzēja rūķiem un bērniem iedegt lielo pilsētas Ziemassvētku egli.
Vai Ziemassvētku brīnums ir grezns tērps? Vai tas ir piepildīts vēders?Varbūt īstais brīnums ir dāvanas katru gadu? Dziedot un ejot rotaļās, visiem kopā izdevās atrast īsto Ziemassvētku brīnumu – mīlestību. Ziemiņa vēlēja, lai neviens svētkos nav vientuļš un skumjš, lai neviens nav atstāts vientulībā, bet sirdī ir silti, silti.
Jautrās Ziemassvētku dziesmas, dejas un Ziemassvētku vecītis uzbūra īstenu svētku noskaņu. Acis mirdzēja no prieka, un visiem bija silti, īpaši, kad ieradās Ziemassvētku vecītis.
Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris mirkli pirms gaidītākā notikuma uzrunāja lielus un mazus: – Šodien mēs visi tik kuplā skaitā esam sapulcējušies Saieta laukumā pie mūsu kuplās egles. Svētki bez egles nav svētki. Pilsēta, iededzot Ziemassvētku egli, iemirdzas Ziemassvētku krāsās. Rūķi jau labu laiku ir cītīgi strādājuši, un pilsēta jau ir iemirdzējusies krāsās, bet, iededzot svētku egli, mēs sajūtam, ka Ziemassvētki jau ir tepat blakus.
– Ziemassvētku būtība ir nevis dāvanās, bet gan sajūtās, ko tie rada. Sirds mīļums un siltums, kas vajadzīgs mums katram. Ziemassvētki ir laiks, kad mēs palīdzam viens otram, aizdomājamies par līdzcilvēkiem. Es priecājos, ka varam būt visi kopā. Novēlu visiem gaišus Ziemassvētkus, lai visiem sirdīs mīļums un saticība! – vēlēja Guntis Ķeveris.
Ziemassvētki ir brīnumu laiks, kad gribas iepriecināt un palīdzēt. Šogad egles iedegšanas pasākumā izskanēja kāds silts un nozīmīgs aicinājums. Labdarības maratons "Dod pieci" šogad sabiedrības uzmanību pievērš kustībai – tās nozīmei, iespējām un bieži vien nepiešķirtajai vērtībai. Maratona uzmanības centrā ir bērni un jaunieši ar neiroloģiskiem kustību traucējumiem, kuriem regulāra rehabilitācija ir izšķiroša cīņā par patstāvību un piepildītu dzīvi. Vienlaikus labdarības maratons izgaismo Latvijas iedzīvotāju mazkustīgumu un ar to saistītās veselības problēmas, rosinot ikvienu aizdomāties par kustības nozīmi cilvēka fiziskajā un emocionālajā labbūtībā.
Labdarības maratons kustībai aicina pievienoties Latvijas lielākās pilsētas! Madonieši ir atsaukušies, un grib iekustināt savus pilsētniekus un aicināt ziedot bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem. To var izdarīt
ziedot.lv/dod-pieci-madona-5727
Vēl pirms egles iedegšanas uz skatuves kāpa Kristiāna, kura strādā pie šī vērtīgā projekta, un aicināja iedzīvotājus: – Latvija nav tikai Rīga. Latvija ir arī lielā un lepnā Madona. Šogad esam uzsākuši reģionu akciju "Spēka vārdu sienas". Mēs "Dod pieci" komandā ticam, ka pārmaiņas sākas no mums pašiem, un šogad labdarības maratona mērķis ir palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem. Latvijā ir vairāk nekā 500 bērniņu, kuriem diemžēl valsts vai pašvaldība nespēj nodrošināt pilnvērtīgu palīdzību, lai viņi varētu būt patstāvīgāki, lai varētu aiziet uz kino, pastaigāties ar draugiem. Līdz ar to šogad vācam ziedojumus, jo 5 eiro ir līdzvērtīgi 5 terapijas minūtēm bērniem ar kustību traucējumiem. Vidēji viena terapija ilgst 40-50 minūtes. Ikviens var parēķināt, cik daudz naudiņas vajag, lai šie bērniņi visā Latvijā varētu kļūt vismaz nedaudz priecīgāki un iekļautos mūsu sabiedrībā. Līdz ar to "Spēka vārdu sienas" ir viens no veidiem arī madoniešiem, kā palīdzēt mūsu akcijai. Šī siena atrodas Madonas novada pašvaldības foajē. Līdz pat 18. decembrim, kad noslēgsies labdarības maratons, ikvienam ir iespēja doties un uzrakstīt to, ko sirds kāro. Tie var būt motivējoši vārdi, novēlējumi, pateicības. Pie viena aicinu noziedot arī ar dziesmu. Mēs ziedojam bērniem ar kustību traucējumiem, bet atceramies arī par sevi – kustamies, skrienam, esam aktīvi! Labāka sabiedrība sākas ar labākiem mums pašiem, un kopā mēs varam izdarīt daudz vairāk!

09.12.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px