SIA „Madonas namsaimnieks” īsteno projektu „Konteineru iegāde atkritumu dalītās vākšanas pakalpojuma pieejamības nodrošināšanai” (Nr. 2.2.2.2/1/24/A/005), ar mērķi attīstīt atkritumu dalītas vākšanas sistēmu sagatavošanu atkārtotai izmantošanai, pārstrādei un reģenerācijai, lai pašvaldības teritorijā paplašinātu pakalpojuma pārklājumu un nodrošinātu konteineru pieejamību lielākam sabiedrības lokam.
Projekta ietvaros tiks uzstādīti: 33 plastmasas konteineri izlietotajam iepakojumam, 12 konteineri bioloģiski noārdāmiem atkritumiem, 6 konteineri būvgružu un lielgabarīta atkritumu savākšanai un 6 noliktavas tipa konteineri videi kaitīgu preču savākšanai.
Jaunie konteineri tiks izvietoti novada pašvaldības teritorijās – Lubānā, Cesvainē, Ērgļos, lai nodrošinātu konteineru pieejamību lielākam sabiedrības lokam gan esošajiem dalīti vāktajiem atkritumu veidiem, gan ieviešot jaunu, līdz šim dalīti nevāktu, atkritumu veidu pieņemšanu.
Projekta īstenošana veicinās šķiroto atkritumu daudzuma pieaugumu. Plānots, ka šķiroti savākto atkritumu apjoms palielināsies par 241,14 tonnām gadā, no tiem ievērojama daļa tiks nodota pārstrādei un atgriezta saimnieciskajā apritē.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, tā kopējās attiecināmās izmaksas ir 35 434,95 eiro, no kurām 85 % jeb 30 119,71 eiro līdzfinansē Kohēzijas fonds un 15 % jeb 5315,24 eiro līdzfinansē SIA „Madonas namsaimnieks".
Projekts tiks īstenots līdz 2025. gada 30. decembrim.
Šis ieguldījums palīdz uzlabot Madonas novada vides kvalitāti, veicina ilgtspējīgu resursu izmantošanu un samazina noglabājamo atkritumu apjomu.
Projekts tiek realizēts Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam specifiskā atbalsta mērķa „Pārejas uz aprites ekonomiku veicināšana" pasākuma „Atkritumu dalītā vākšana" 1. kārtas ietvaros.
02.12.2025.