10. oktobrī Rīgā notika Valsts probācijas dienesta 5 gadu jubilejas konference.
Konferenci atklāja dienesta vadītājs Aleksandrs Dementjevs. Tās dalībniekus uzrunāja arī tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.
Viņš norādīja, ka iestāde savu piecu gadu darbībā ir daudz sasniegusi, taču vēl joprojām ir daudz darāmā, lai izveidotu efektīvus pasākumu kompleksus, kas cits citu papildinātu un maksimāli novērstu atkārtotu pārkāpumu izdarīšanu. Tika atzīts, ka alternatīvajiem sodu veidiem nākotnē ir jāpievērš daudz lielāka uzmanība un Tieslietu ministrija jau ir uzsākusi darbu šajā virzienā. Tāpat viņš norādīja, ka jāveicina sabiedrības izpratne par probācijas dienesta darbu un tā specifiku, jo tā ir jauna prakse un pieredze Latvijā.
Konferencē piedalījās arī Eiropas probācijas organizācijas ģenerālsekretārs Leo Tiggess (Leo Tigges) un Kanādas Sabiedrības aizsardzības ministrijas Probācijas nodaļas vadītājs Roberts Vatts (Robert Watts). Leo Tiggess augstu novērtēja Latvijas Valsts probācijas dienesta darbu, īpaši uzsverot modernās metodes un programmas, ko iestāde savā darbā izmanto, lai veicinātu to personu resocializāciju, kas izdarījušas pārkāpumus. Tika uzsvērts, ka, pēc pieredzes, ieslodzījums bieži vien palielina risku personām pastrādāt atkārtotus noziegumus, tādēļ dažāda probācijas programmu īstenošana ir daudz efektīvāka. Bijušie ieslodzītie ir psiholoģiski jāsagatavo tām problēmām, ar kurām viņi sastapsies, atgriežoties brīvībā, lai viņi būtu spējīgi tās risināt. Vienlaikus ģenerālsekretārs akcentēja, ka sabiedrībai ir jāsaprot, ka arī probācija nevar sniegt 100% garantiju sabiedrības drošībai, svarīga ir arī pašvaldību, ģimenes, tuvinieku iesaiste.
Atzinīgi dienesta darbību izlīguma jomā vērtēja Norvēģijas Valsts mediācijas centra vadītājs Pērs Andersens (Per Andersen).
Kā ik gadu tika godināti labākie darbinieki, kam dienesta vadītājs pasniedza pateicības un atzinības rakstus. 2008. gadā šo darbinieku vidū bija Madonas teritoriālās struktūrvienības vadītāja Valda Buiķe, kam par nozīmīgu ieguldījumu dienesta attīstībā piešķirts Atzinības raksts. Kopš Madonas teritoriālās struktūrvienības (TSV) darbības uzsākšanas (2005. g.) mūsu kolektīvs ir audzis – struktūrvienībā ir 10 darbinieku. Kā nodaļas vadītāja viņa domā un rīkojas inovatīvi, nepieļauj rutīnas ietekmi uz darbinieku un kolēģu darba kvalitāti, kā arī spēj radīt savā kolektīvā patīkamu gaisotni. Mēs ar gandarījumu atzīstam, ka Valda Buiķe vienmēr ir kompetenta un atsaucīga. Ar pārliecību varam teikt, ka vadītāja ieguvusi cieņu un atzinību ne tikai savas struktūrvienības kolēģu, bet arī citu struktūrvienību vadītāju un darbinieku vidū.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.10.2008.
Autore: ASTRĪDA MITJAKOVA
Valsts probācijas dienesta Madonas teritoriālās struktūrvienības vadītājas vietniece