Valsts svētkos Latvijas augstākajos sakaru torņos pacels Latvijas karogus, informē VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC).
Otrdien, Lāčplēša dienā, karogi tika pacelti Valmierā, Siguldā un Stalbē.
Kopš trešdienas, 12. novembra, Latvijas karogs plīvo LVRTC tornī Jelgavā, kopš ceturtdienas – LVRTC torņos Tukumā, Ērgļu ielā, Rīgā, Viesītē, Viļānos, Līvānos un Preiļos, bet šodien, 14. novembrī, karogi tiks pacelti LVRTC torņos Cesvainē, kas ir augstākais punkts Baltijā un karogs torņa smailē atrodas 398 metru augstumā virs jūras līmeņa, kā arī Daugavpilī un Rēzeknē.
Savukārt 18. novembrī pulksten 8 karogs tiks pacelts Rīgas radio un televīzijas tornī Zaķusalā.
Karogu pacelšanas tradīcija sākta 2014. gadā, kad pirmo reizi Zaķusalas televīzijas tornī tika pacelts 3 × 6 metrus liels valsts karogs. Četrus gadus vēlāk LVRTC aprīkoja ar karoga mastiem un izgaismojumu diennakts tumšajā laikā arī citus savus augstākos torņus.
Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats uzsver, ka tā ir ļoti jauka tradīcija, kas rada īpašu svētku noskaņu, un piebilst, ka nu jau par tradīciju kļuvis karogu uzvilkt sakaru torņa mastā arī pilsētas svētkos.
14.11.2025.