— Kādas ir jūsu tradīcijas, svinot Lāčplēša dienu un mūsu Latvijas dzimšanas dienu?
Roberts no Madonas: – Lāčplēša dienas vakarā, kā ierasts, iesim lāpu gājienā uz Liseskalna kapiem, kur ir piemineklis Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem karavīriem. Arī mājās logos iedegsim svecītes, kā jau tas valsts svētkos pieņemts.
Dzintars no Madonas: – Lāčplēša dienā lāpu gājienā tāpat kā citus gadus noteikti iešu. Tāpat mājās logos svecītes dedzināšu. Kā jau kārtīgs latvietis. Katrā ziņā svētku sajūta ir. Kā tad var nebūt?
Rasma no Madonas: – Lāčplēša dienā lāpu gājiena laikā es ar kori „Mantojums" dziedāšu tepat pie Rūpniecības ielas apļa. Protams, mājās logos sadegsim svecītes. Savukārt 18. novembrī iesim uz koncertu Madonas kultūras centrā.
Inta no Cesvaines: – Kā jau tas pienākas šādos svētkos, klājam svētku galdu, gatavojam latviskos ēdienus, cepam speķpīrāgus. Taisām svētku kūku. Dedzinām sveces, braucam ciemos. Svinam! Svētku nekad nav par daudz.
11.11.2025.