Laikā, kad Latvijā rudens priecē ar savu košumu, sešas Madonas pilsētas vidusskolas skolnieces, kopā ar skolas direktori un skolotāju devās uz saulaino Spāniju, lai piedalītos Erasmus+ projektā „Art for heart’s sake”. Šī bija noslēdzošā mobilitāte projekta dalībniekiem no Anglijas, Horvātijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Latvijas pirms gaidāmā noslēguma pasākuma maijā, kur katras valsts pārstāvji uz skatuves rādīs kopīgi veidotu teātra izrādi — mākslas un draudzības apliecinājumu, pie kura strādāts jau kopš 2023. gada.
Spānijā dalībniekiem bija iespēja piedzīvot daudz radošu un izzinošu brīžu. Alikantes universitātē skolēni apguva video un raidījumu veidošanas pamatus, iejūtoties tādās profesijās kā žurnālists, operators, skaņu režisors, asistents, bet vietējā skolā piedalījās radošajās darbnīcās, mācījās spāņu dejas un apguva bungu spēlēšanu, ielūkojoties bagātajā un temperimentīgajā Spānijas kultūrā.
Neizpalika arī aizraujoši piedzīvojumi ārpus mācību aktivitātēm, apmeklējot Valensiju, kur skolēni viesojās Mākslas un zinātnes muzejā, izklaidējās Gulivera parkā, kā arī „ceļoja pa dzīvnieku pasauli", skatoties 3D filmu. Tika uzkāpts kalnā, kur atrodas Santa Barbara cietoksnis, no tā paveras elpu aizraujošs skats uz Alikanti un Vidusjūru.
Ceļojuma laikā skolnieces veidoja jaunas draudzības, krāja atmiņas un ķēra siltos saules starus, kas Spānijā vēl oktobrī lutināja ar īstu vasaras sajūtu.
Erasmus+ projekts „Art for heart's sake" sniedzis iespēju gan radoši izpausties, gan iemācīties sadarboties starptautiskā vidē. Ir radusies izpratne, ka māksla patiešām vieno cilvēkus neatkarīgi no valodas un valsts. Tagad ar nepacietību tiks gaidīts pavasaris, lai ar kopīgo izrādi priecētu sevi un citus.
28.10.2025.