30. septembrī publicējām mūsu lasītājas Sandras komentāru „Stara" elektroniskajā versijā www.estars.lv ar jautājumu, kurā viņa vēlējās noskaidrot, kad Madonā tiks rīkota kārtējā donoru diena.
Esam saņēmuši atbildi no Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāles sabiedrisko attiecību speciālistes Marutas Krustānes: – Izbraukumus pie donoriem uz Madonu organizē Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle, par to iepriekš informējot plašsaziņas līdzekļus, kā arī sūtot donoriem īsziņas. Ja cilvēks asinis ziedojis pasen, kad vēl viss process nebija datorizēts, tad viņa personas dati nav ievadīti kopējā datu bāzē, tādēļ īsziņu nevar saņemt.
Ja kāds vēlas kļūt par donoru un ziedot asinis Madonā, informāciju par donoru dienu organizāciju var uzzināt Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejā vai zvanot uz VADC Latgales filiāli – t. 64623704 (reģistratūra), mob. t. 22014054 (izbraukumu organizatore); kā arī internetā www.vadc.gov.lv. Paziņojuma plakāti tiek izlikti uz informatīvajiem stendiem pilsētā, skolās utt.
Tuvākā donoru diena Madonā plānota decembrī.
Autore: BAIBA MIGLONE