Pirmajā koru un vokālo ansambļu konkursā “Cēsis” triumfējis Varakļānu kultūras centra jauktais vokālais ansamblis “Nona” un Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris “Vivere”.
Konkurss notika 5. oktobrī, pulcējot 19 korus un 20 vokālos ansambļus no visas Latvijas. Tajā piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku.
Vokālo ansambļu konkursā laurus plūca ansamblis "Nona", vadītājs Ainārs Kiserovskis. Ansamblim piešķirta arī speciālbalva par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu.
Vokālo ansambļu konkursā dalībnieki izpildīja Matīsa Circeņa jaundarbu "Jau vakar Jāņa bērni", kas rakstīts speciāli šim konkursam. Ansambļu žūriju pārstāvēja Nora Kalniņa, Jolanta Strikaite un Matīss Circenis.
Konkursu organizēja Cēsu novada Kultūras pārvalde un Cēsu Kultūras centrs, veidojot jaunu tradīciju, kas arī turpmāk pulcinās Latvijas korus un vokālos ansambļus, lai sekmētu kvalitatīvas amatiermākslas attīstību un stiprinātu kormūzikas vērtības Latvijas kultūras dzīvē.
07.10.2025.