23. septembrī Madonas novada domes Finanšu komitejas sēdes laikā deputāti skatīja jautājumu par Madonas novada pašvaldības normatīvā akta „Madonas novada pašvaldības ētikas kodekss” izdošanu.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jau labu laiku ir mudinājis pašvaldības pieņemt ētikas kodeksu kā dokumentu, kas veicinātu sabiedrības uzticēšanos publiskajai varai, kā arī reglamentētu iestāžu un pašvaldības amatpersonu ētikas normas.
Gan bijusī Madonas novada pašvaldība, gan bijusī Varakļānu novada pašvaldība ir ņēmusi vērā šo aicinājumu; abām pašvaldībām bija izdoti savi ētikas kodeksi, līdz šim brīdim tie ir spēkā. Lai regulējums būtu vienāds, jāizdod vienots ētikas kodekss, kas veidots pēc KNAB izdotā parauga. Ētikas normas attiecas uz amatpersonām, kas ir deputāti un administrācijas darbinieki.
Lielākā izmaiņa, kas jaunajā ētikas kodeksā atšķirsies no iepriekšējā Madonas novada pašvaldības ētikas kodeksa, ir tā, ka ētikas pārkāpumus izskatīs nevis komisija, bet konkrētas amatpersonas jeb iestāžu vadītāji, savukārt par deputātu ētikas pārkāpumiem lēmumus pieņems un skatīs domes sēdēs.
30.09.2025.