Madonas novada pašvaldība uztur ciešas sadarbības saites ar daudzām citām pašvaldībām vairākās valstīs — Vācijā, Francijā, Lietuvā un citur. Kā jau esam vēstījuši vairākas reizes, starp mūsu draugiem ir arī Ukrainas pilsēta Bobrineca. Ja ar citām pašvaldībām pārrunājam sadarbību izglītības un kultūras jomās, dalāmies pieredzē un viens no otra aizgūstam ko vērtīgu, tad stāsts par draudzību ar Ukrainu ir pavisam citādāks, jo šīs valsts iedzīvotāji ik dienu mēģina dzīvot un izdzīvot kara apstākļos.
28. augustā notika Madonas novada domes kārtējā sēde, kuras laikā pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora pasniedza Pateicības rakstus no Bobrinecas pilsētas gan domes vadītājam Agrim Lungevičam, gan deputātam Andrim Dombrovskim.
– Vietās, kuras frontes līnijas neskar tiešā veidā, dienu no dienas jāizdzīvo civilā dzīve kara situācijā. Ar Bobrinecas pilsētu Madonas pašvaldība draudzējas jau divus gadus. Ir noslēgts arī sadarbības līgums, un līdz šim palīdzam Bobrinecas iedzīvotājiem izdzīvot smagajā situācijā brīžos, kad pilsētai pāri lido lidmašīnas un droni. Par laimi tieši uzbrukumi šai pilsētai nav bijuši, lai gan tā atrodas tikai 180 kilometrus no frontes līnijas. Taču elektrības padeves pārtraukumi un citu komunikāciju traucējumi šeit ir ikdiena, arī finanšu līdzekļi tiek novirzīti kara seku likvidēšanai. Madonas novada dome ir uzņēmusies atbalstīt Bobrinecu, sniedzot dažāda veida humāno palīdzību, un ikreiz, tiekoties ar ukraiņu draugiem, norunājam – nākamā tikšanās būs svētki, jo karš tad jau būs beidzies. Taču, kamēr šī prieka pilnā vēsts vēl nav izskanējusi, Madonas pašvaldība turpina sniegt atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, – stāstīja Zigfrīds Gora.
Viņš pateicās ikvienam par sniegto palīdzību, tai skaitā pašvaldības izpilddirektoram Uģim Fjodorovam, Veltai un Ārim Vilšķērstiem, Sociālā dienesta vadītājai Ilzei Fārnestei, dienesta darbiniecēm Ilzei Kančai, Ainai Pidikai, Mārītei Caunei. Paldies vārdus saņēma arī šoferi, kuri nogādā kravas uz Ukrainu, transporta un loģistikas nodaļas vadītājs Juris Jakovļevs, kurš sagatavo dokumentus un deklarācijas, arī deputāts Aivis Masaļskis, kurš pēdējās humānās palīdzības kravas nogādāšanas reizē droši stūrēja gan ceļā uz Ukrainu, gan dodoties mājās.
Kad Madonas novada domes pārstāvju komanda ar kārtējo palīdzības sūtījumu augustā devās uz Ukrainu, Bobrinecas pašvaldības vadītājs un viņa vietnieks, arī pārējie domes darbinieki izteikuši pateicību mūsu novada vadībai. Viņiem mūsu sniegtais atbalsts nozīmē ļoti daudz! Zigfrīds Gora ar lielu godu svinīgi pasniedza Bobrinecas pašvaldības Pateicības rakstu novada domes vadītājam Agrim Lungevičam un deputātam Andrim Dombrovskim.
– Ļoti patīkami, ka cilvēki izrāda pateicību mums par sniegto un atbalstu un mūs ciena. Saņēmu Pateicību par savu privātās palīdzības sniegšanu no uzņēmuma „Baltick Block", – sacīja Andris Dombrovskis.
Arī Agris Lungevičs neslēpa patīkamās emocijas: – Pateicības rakstu es saņēmu visas domes vārdā. Bobrinecas pašvaldība to atsūtīja mums par atbalstu, ko sniedzam viņiem. Man ir milzīgs prieks, ka spējam praktiski palīdzēt, jo viņiem vajadzīgas dažādas lietas, tai skaitā transports. Priecājos, ka mums ik pa laikam nomainās autoparks, līdz ar to varam nodot Ukrainas iedzīvotāju rīcībā gana labā stāvoklī esošas mašīnas, arī autobusus. Viņiem mācību un skolēnu pārvadājumu process ir ārkārtīgi komplicēts. Mūsu domē nekad nav diskusiju par atbalsta sniegšanu Ukrainai, vienmēr ar vienbalsīgu lēmumu tiek nolemts palīdzēt. Ja mūsu vidū vēl ir uzņēmēji un privātpersonas, kas personīgi iesaistās, ziedojot, tas ir vēl jo vairāk apsveicami. Ukraina šobrīd izcīna Eiropas cīņu, mēs esam daļa no Eiropas un ģeopolitisko apsvērumu dēļ esam vieni no visvairāk iesaistītajiem šajos procesos. Jo labāk klāsies Ukrainai, jo labāk klāsies mums, tāpēc mums viņiem ir jāpalīdz, cik vien varam.
Ir bijusi vajadzība pēc ģeneratoriem, gumijas paklājiem, transporta. Tālāk noteikti sekos to mantu, lietu nogāde uz Bobrinecu, ko viņi mums lūgs un ko būs mūsu spēkos sagādāt.
05.09.2025.