14. jūnijā ekspluatācijā sāka pieņemt jaunuzcelto Cesvaines vidusskolu, bet 15. jūnijā Cesvaines skolā – vienīgajā un pirmajā šāda veida būvē neatkarību atguvušajā Latvijā – viesojās izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža.
Kopā ar ministri gaismas celtni apskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas investīciju departamenta direktore Inga Štāle, skolas celtniecības projekta vadītāja Iveta Raimo, Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis, plašā skolotāju saime, skolas audzēkņi un interesenti.
Ne tikai ministrei, arī daudziem klātesošajiem tā bija pirmā jaunuzceltās skolas apskate. Ir piepildīta projekta „Cesvaines skola 630 vietām" 1. kārtas būvniecība, kurā ir telpas 5.-12. klases skolēniem, aktu zāle, ēdināšanas bloks, autonoma katlumāja un izbūvēti pamati sporta zālei. Šīs kārtas būvniecība izmaksājusi vairāk nekā 4,4 miljonus latu. Nākamajā kārtā paredzēta sākumskolas, sporta zāles un stadiona būvniecība.
Par to un veidu, kā pabeigt jau uzceltās skolas finansējumu, Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis, būvfirmas „Latvijas Energoceltnieks" valdes loceklis Didzis Vītols sarunās ar ministri Baibu Rivžu meklēja iespējamos risinājumus. Bet tikšanās sākumā ministre, piepalīdzot skolas direktoram un pašvaldības vadītājam, pie jaunās izglītības iestādes iestādīja pīlādžkoku. Kopā ar pieaugušajiem koku stādīšanā piedalījās Sprīdītis (Agris Strautnieks), devīto un divpadsmitās klases audzēkņi. Kastaņas un pīlādži turpmāk zaļos pie grandiozās un Latvijā šobrīd modernākās skolas.
– Žēl, ka mūsu klasei vairs neiznāks mācīties jaunajā skolā, bet prieks par nākamajām paaudzēm, kam šī iespēja dota, – „Staram" teica 12. klases audzēknis Kārlis Meikšāns. – Noteikti braukšu ciemos. Pilī, kur mācījāmies, atmosfēra un māju izjūta bija garantēta, kā būs šeit, nevaru iedomāties.
Jautāts, vai skola neliekas Cesvainei par lielu, Kārlis atbildēja: – Apkārt ir daudz mazu pagastu, no kurienes uz mūsu skolu jau brauca mācīties, gan turpmāk to darīs vēl vairāk jauniešu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.06.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto