Rudens pusē Madona jau 27. reizi pulcēs ģitārspēles un citu instrumentu meistarus no Latvijas un ārzemēm.
Līdzās nodarbībām četru dienu laikā no 20. līdz 24. oktobrim ieplānoti jamsession, seši koncerti, bet meistarklasēs pieredzi gūs vokālisti, akustiskās ģitāras, elektroģitāras, basģitāras, bungu, kokles un ukuleles spēlētāji. Programma tiek veidota, slīpēta un tiks apstiprināta augusta beigās.
Kā atgādina pasākuma organizators Imants Pulkstenis (attēlā), "Ģitāristu sesijā" līdz šim ir piedalījušies 1752 dalībnieki no visas Latvijas. Daudzi no tiem izveidojuši savas muzikālās karjeras, spēlē grupās un šodien ir atdzīti profesionāļi. Laiks ir darījis arī korekcijas – Einārs Rubīns, Andris Kārkliņš, Ivars Galenieks, Skrips, Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs, Dailes Zigis un Valdis Rēbuks diemžēl sesijas turpinājumu vēros no mākoņu maliņas.
Šī gada notikumā piekrituši piedalīties mūziķi: Reinis Jaunais, Egils Leimanis, Ainars Virga, Patriks Laus, Andy Backer, Tenis Dimants, grupa "Audio Kvartāls". Sesijas pēcpusdienās tiks veidoti nelieli jauktie jeb combo sastāvi, kuros piedalīsies sesijas dalībnieki, vadoties pēc kopīgām interesēm un mūzikas stiliem. Katrs meistars sesijas noslēguma koncertā savam labākajam māceklim pasniegs speciāli gatavotu balvu.
Atskatoties vēsturē, pirmā "Ģitāristu sesija" tika organizēta 1998. gadā. Tā ritēja Madonā, kinoteātrī "Vidzeme", un daudziem izciliem mūziķiem šādā formātā tā bija pirmā tikšanās. Kā uzsver Imants Pulkstenis, sesija izauga no festivālā „Sinepes un Medus" novērotā, jo jaunās grupas ar meistarību uz skatuves ne vienmēr varēja paspīdēt.
19.08.2025.