Jāņa Simsona Madonas mākslas skola šogad svin savu 50 gadu jubileju, un to atzīmēs ar vērienīgu vasaras projektu.
Skola jau otro gadu organizēs plašu vasaras radošo dienu programmu, iesaistot talantīgus bērnus un jauniešus no Madonas novada teritorijas- Cesvaines, Ērgļiem, Lubānas, Varakļāniem un Madonas.
Projekts "Mana vasara kopā ar māksliniekiem 2025" tiks īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda "Vidzemes kultūras programma 2025" un Madonas novada pašvaldības atbalstu. Tas apvienos vairāk nekā 70 jauniešus un pedagogus, tostarp viesus no Pētera Rozenberga Cēsu pilsētas mākslas skolas, piedāvājot plašu meistardarbnīcu programmu Latvijā atzītu pedagogu un mākslinieku vadībā
Kā informē projekta vadītāja Kristīne Šulce, 18. un 19. augustā Madonā notiks vairākas meistarklases glezniecībā, ilustrācijā, modes dizainā, tekstilapdrukā, grafikā, vides mākslā, foto video mākslā un citās jomās.
Radošos procesus vadīs mākslinieki: Valērijs Baida, Diāna Dimza-Dimme, glezniecības darbnīcā, jaunu izskatu iegūs Madonas vecais afišu stabs, un šo darbnīcu vadīs Patrīcija Brekte Pannetjē. Linogriezuma darbnīcu vadīs grafiķe Anna Hofmane, Modes darbnīca uzticēta divām māksliniecēm – Baibai Ladigai Kobajaši un Laimai Jurčai. Foto, video darbnīcā darbosies Kārlis Šulcs, par augu un dabas saikni mākslas valodā runās Laura Ušča un Evita Birne, tēlniecības objektu pilsētvidē veidos mākslinieces Jūlija Šilova un Kristīne Iļjina, dizaina darbnīcā ar "Bauhaus" tematiku iepazīstinās Daina Manuško.
Projektā iesaistījušies arī Madonas mākslas skolas pedagogi – Ilva Krauja, Lāsma Lasmane, Vija Toča, Elīna Krupko, Vita Vasiļjeva, Vita Mičule, Māris Karlsons, Simona Akmene, Alise Miezīte, Zane Beģe-Begge, projekta vadītāja Kristīne Šulce un citi.
Gaidāmais mākslas notikums Madonā ir nozīmīgs, jo apvienos dažādus mākslas stilus, tas notiks profesionālu mākslinieku vadībā, mudinās jaunos māksliniekus veidot dziļāku izpratni par kultūras procesiem, attīstīs radošumu, veicinās pašizpausmi.
Skolas direktore uzsver, ka jubilejas gada radošās aktivitātes ir gan vizuāls sveiciens Madonas sabiedrībai, gan iespēja skolai atgādināt par tās vēsturi, pieredzi un lomu novada kultūras un izglītības kartē.
Projekta ietvaros taps darbi, kas tiks izstādīti Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas jubilejas kulminācijā rudenī.
Ikviens aicināts uz projekta atklāšanas brīdi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā 18. augustā pulksten 10.
12.08.2025.