9. augustā Dzelzavā norisinājās “ II Rokmūzikas svētki” un priecēja visu paaudžu rokmūzikas cienītājus.
Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Sandis Kalniņš laikrakstam pastāstīja: – " II Rokmūzikas svētki" izdevās grandiozi. Jau pagājušajā gadā svētki bija izdevušies un kopumā pasākumu apmeklēja aptuveni 280 cilvēki. Šogad bija krietni lielāka apmeklētāju plūsma – no 550 līdz 600 cilvēkiem, kas ir ļoti labs rādītājs un vienlaikus arī latiņa nākamajiem svētkiem. Apmeklētājus priecēja lielisks šovs – kvalitatīvas uzstāšanās un brīnišķīga atmosfēra.
Šogad organizējām pasākumu, balstoties uz pagājušā gada pieredzi. Uzstājās četras mūzikas grupas, kas ir uz pusi vairāk nekā iepriekš. Formāts saglabājās līdzīgs – pirmajā daļā bija grupu uzstāšanās, kam sekoja ballīte ar DJ Jāni Balodi. Bija profesionāla skatuves apskaņošana un gaismošana. Arī skatuves konstrukcija nedaudz mainījās un tika salāgota ar centrālo ēku. Pagasta pārvaldes kolektīvs paveica milzīgu darbu, iekārtojot estrādi, lai svētki noritētu nevainojami, un ceram, ka arī apmeklētāji to izjuta.
Kad pagājušā gada pasākumā grupa "Colt" noslēdza koncertu daļu, jau zināju, ka šogad uz skatuves vēlos redzēt Ivo Fominu. Tā nu šīs domas ir materializējušās. Mākslinieki bija sagatavojuši katrs savu repertuāru, kas padarīja svētkus dažādākus. Pasākumu atklāja grupa "Bad Habbits", kuru galvenais uzdevums bija iesildīt publiku, un viņi to paveica godam. Nākamā uz skatuves kāpa grupa "Jauda"no Līvāniem, kas uzstājās ar smagāku rokmūziku. Drīz arī spēlēja publikas mīlulis Ivo Fomins – pirmo reizi redzēju, kā pirms uzstāšanās Dzelzavas estrādē cilvēki pulcējās pie skatuves, lai būtu tuvāk māksliniekiem. Tumsai iestājoties, uz skatuves kāpa grupa "QueenTessence" ar solistu Rihardu Sauli, kuri savā manierē, apdarē ļoti kvalitatīvi izpildīja "Queen" dziesmas.
Uz svētkiem droši tika aicināti arī bērni – kā pagājušajā gadā novērojām, pasākumu apmeklēja diezgan daudzi vecāki ar bērniem. Šogad viņu ērtībām nodrošinājām piepūšamās atrakcijas, pa kurām bērni varēja spēlēties. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bija bez maksas. Novērojām, ka arī bērniem rokmūzikas žanrs ir sirdij tuvs un aizrauj – tika dejots kopā ar vecākiem vai vecvecākiem. Mūzika bija piemērota visu paaudžu rokmūzikas cienītājiem.
Sandis Kalniņš atklāja, ka jau ir idejas, kādus māksliniekus aicināt uz nākamā gada svētkiem.
12.08.2025.