Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pilsētas centrā jābūt sabiedriskajai tualetei

ZANE BIKOVSKA

Autors • 28.07.2025.

Pilsētas centrā jābūt sabiedriskajai tualetei
Burtu lielums

Būvdarbi Mīlestības graviņā Madonā rit pilnā sparā, lai teritorija pēc tiem pārtaptu mūsdienīgā, skaistā un ikvienam pilsētas iedzīvotājam pieejamā infrastruktūras objektā, kur baudīt atpūtu sakoptā un estētiskā vidē. Pirms aptuveni mēneša kārtējās novada domes sēdes laikā aktualizējās jautājums par to, vai graviņā ieplānots izbūvēt arī sabiedrisko tualeti — šo ierosinājumu izteica deputāts Andris Dombrovskis.

Pagaidām virzība uz priekšu nav notikusi, tāpēc Andris Dombrovskis atkārtoti aktualizēja jautājumu par sabiedriskās tualetes nepieciešamību konkrētajā teritorijā, norādot, ka neieplānot tās ierīkošanu šādā objektā jau sākotnēji ir liela kļūda, un uzsvēra: – Ja vienojamies, ka vienīgā sabiedriskā tualete pilsētas centrā ir vajadzīga, uzreiz jādod uzdevums projektētājiem un projekta vadītājam, lai šo jautājumu varētu virzīt.
– Pilsētas centrā sabiedriskā tualete noteikti ir vajadzīga, un šī vieta būtu pareizākā, atliek vien izdomāt visatbilstošāko atrašanās punktu. Tualete varētu atrasties Skolas ielā, lai vecāki ar bērniem var atnākt no rotaļu laukuma, arī no parka, skolas un kultūras centra. Visi šie infrastruktūras objekti atrodas blakus graviņai. Madonā sabiedriskās tualetes ir problēma un, ja mēs pie tik liela projekta kā šis to neatrisinām, manā skatījumā tas nav pieļaujami. Ir zināma Vācijas pieredze, kur sabiedriskās tualetes izvietotas arī uz autobāņiem, tās izgatavotas no nerūsējošā tērauda, lai nevarētu neko salauzt un citādi sabojāt. Ir jāmeklē risinājumi, jo sausās, pārvietojamās tualetes pilsētas centrā ir neatbilstošs risinājums. Graviņa būtu labākā vieta, kurā uzbūvēt pastāvīgu tualeti.
Ja iziesim ielās un aprunāsimies ar iedzīvotājiem, uzklausot viņu viedokli, domāju, ka principā visi būs par to, ka tualetei tur jābūt, – savu nostāju pauda Andris Dombrovskis.
Tam piekrita arī deputāts Aivis Mitenieks, piebalsojot, ka problēma ir aktuāla un to vajadzētu risināt. Viņš norādīja, ka vasaras periodā mobilās tualetes ir krietni sarežģītāk uzturēt nemitīgā kārtībā, nekā tas ir ziemā, bet, ja sabiedriskās tualetes ierīkošanu nav iespējams integrēt graviņas projektā, jāmeklē cits risinājums pilsētas centrā.
Domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs norādīja, ka par šo jautājumu vajadzētu konsultēties ar arhitektu, lai apdomātu iespējamos variantus. Aigars Šķēls, komentējot savu viedokli, piebilda, ka pieslēgšanās pie maģistrālajiem tīkliem prasīs zināmas izmaksas, jo tie atrodas citā vietā, un, lai tos sasniegtu, būs jāsaskaņo piekļuves iespējas, ņemot vērā graviņas novietojumu. Viņš arī aicināja izvēlēties vislabāko vietu tualetes novietošanai gan no ainaviskā viedokļa, gan no tā, lai nesadārdzinātu pieslēgšanās izmaksas.

29.07.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px