Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Privātie īpašnieki sakārto stratēģisku vietu Vestienā

INESE ELSIŅA

Autors • 24.07.2025.

Burtu lielums

Braucot cauri Vestienai, “Stara” uzmanību piesaistīja rosība bijušajā pagasta pārvaldes ēkā. Būs trešais gads, kopš pagasta pārvaldes darbinieki, tāpat vietējās bibliotēkas cilvēki ir pārcēlušies un strādā Vestienas muižas ēkā, kur savulaik daudzus gadus darbojās Vestienas pamatskola. Iepriekšējā pagasta pārvaldes mītnes vieta tagad ir privātīpašnieku rokās.

Kā pastāstīja Andris Lasmanis, pašvaldība šo ēku pārdeva izsolē: – Pats esmu no Kurzemes, Vestienā dzīvoju divus gadus. Mana sieva ir Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja Marika Veiba-Lasmane. Šī ir ļoti stratēģiska vieta – ceļi ved uz visām pusēm, nolēmām iegādāties ēku privātīpašumā. Kas tajā būs? Doma ir par veikaliņu, kurā varētu iegādāties lauku labumus – pienu, kartupeļus, citus dārzeņus. Būs arī kafejnīca un ar laiku – viesnīcas numuriņi. Pieprasījums tam ir liels, cilvēki meklē naktsmītnes gan ziemā, gan vasaras periodā. Kāla ezers ir tepat netālu, un Vestienas skaistās ainavas piesaista daudzus. Redzēs, kā mums ies, viss atkarīgs no līdzekļiem. Kredītus ņemt negribējām, pārdevām īpašumu Jēkabpilī, pamazām ēku sakārtojam. Liekam jaunu jumtu, jau ir ieliktas grīdas, pirms tam izplēšot satrunējušo. Šī ēka garāmbraucējiem ir kā Vestienas vizītkarte, tā veido pagasta vizuālo tēlu. Pašvaldībām ar līdzekļiem ir švaki – Vestienas muižas ēkai arī vajadzīgs fasādes remonts, atjaunošanas darbi nepieciešami daudzviet. Mēs objektā strādājam pašu spēkiem tik, cik varam. Strādā ģimenes locekļi, remontdarbus uzsākām pirms pusotra mēneša. Varētu izdarīt vairāk un uz priekšu iet straujākiem soļiem, bet vasara ir lietaina, arī strādnieku nav tik daudz. Cenas visam, tai skaitā materiāliem, ir milzīgas, problēmu darba gaitā netrūkst, bet, tā kā visu mūžu esmu strādājis celtniecības jomā, ēku sakārtosim un, ja ne nākamajā, tad aiznākamajā vasarā varēsiet piestāt un te iedzert kafiju. Pie ēkas esam paņēmuši arī zemes gabalu, vasaras periodā plānojam iekšpagalmā nojumītes, galdiņus. Labi, ka ir arī normāls stāvlaukums un ceļi satek no visām pusēm – Ērgļiem, Madonas, Vecpiebalgas.
Komentāru aicināju sniegt arī Marikai Veibai-Lasmanei.
– Bija izsludināts konkurss par ēkas atsavināšanu, un izsolē vinnēja mana meita Zane Eiduka, – precizēja uzrunātā. – Biju ļoti tam pretī, jo zināju ēkas zemtekstus, piemēram, par ūdeni pagrabā, kas līdz šim vēl nav novērsts. Mans vīrs ir celtnieks, labi, ka viņam ir risinājums, kā to saglābt. Lai ēku varētu sakārtot, vajadzīgi lieli ieguldījumi. Diemžēl ar autoceļa rekonstrukciju ir sabojāta veco laiku meliorācijas sistēma, līdz ar to pagrabs ir pilns ar ūdeni. Pati ēka arī ir sliktā stāvoklī. Jumts tecēja, uztrauca, ka pa kori tas tek uz elektrības skapjiem, līdz ar to nelaime varēja skart ātri. Kad meita dienu pirms izsoles pateica, ka ir pieteikusies, centos atrunāt, bet tas nenotika. Vairāk nekā gadu ēkā nekas netika darīts, sapratu, ka meitas ģimenei "rokas ir par īsu". Tad vienojāmies, ka iemainīsim šo īpašumu pret manu lauksaimniecības zemi. Dokumentu kārtošana gan vēl ir procesā. Tā kā mums ar vīru izdevās pārdot vienu kopīpašumu, naudu varam ieguldīt ēkas atjaunošanā ar cerību, ka te būs kafejnīca un telpas viesu izmitināšanai.

25.07.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px