Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ievēlēti domes priekšsēdētāja vietnieki

STELLA PUTNIŅA

Autors • 07.07.2025.

Ievēlēti domes priekšsēdētāja vietnieki
Burtu lielums

Ar teju visu Madonas novada domes deputātu klātbūtni tika ievēlēti domes priekšsēdētāja vietnieki — Māris Justs, Zigfrīds Gora un Aigars Šķēls.

Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieki, tāpat kā iepriekšējos sasaukumos, ir trīs – tikpat, cik galvaspilsētā.
Saskaņā ar Madonas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 1 priekšsēdētāja vietnieks izglītības, uzņēmējdarbības un civilās aizsardzības jomās ir tas, kurš aizvieto priekšsēdētāju tā prombūtnes laikā. Agris Lungevičs šim amatam virzīja Māri Justu, pamatojoties uz pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, ilgstošu pieredzi Varakļānu novada pašvaldībā un personīgo pieredzi ar veiksmīgu sadarbību.
Aigars Šķēls par vietnieku sociālajā, veselības un kultūras jomā virzīja Zigfrīdu Goru. Aigars Šķēls akcentēja, ka Zigfrīds Gora ir saņēmis vēlētāju uzticību un ir vadījis šīs jomas iepriekšējos sasaukumos.
Savukārt Zigfrīds Gora akcentēja, ka aptuveni puse domes sēžu saistīta ar trešā vietnieka pārraudzības jomu. Zigfrīds Gora attīstības, teritorijas pārvaldības un komunālās saimniecības jomu vietnieka amatam virzīja Aigaru Šķēlu, kurš ilgstoši strādājis par pagasta pārvaldes vadītāju un arī pēdējā sasaukumā ieņēmis novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.
Novada vietnieku amatiem netika izteikti citi priekšlikumi vai kandidatūras. Visi vietnieki tika ievēlēti vienprātīgā balsojumā.
Māris Justs laikrakstam pastāstīja: – Katrā ziņā, darba apjoms būs krietni lielāks un specializētāks attiecīgajās nozarēs, nekā tas bija Varakļānu novadā, un dažās no tām nāksies iedziļināties krietni vairāk. Līdz šim esmu pieradis, ka varēju atbildēt par visām jomām, bet šobrīd noteikti jāsaprot, ka tik lielā novadā to nebūs iespējams izdarīt. Darbā būs citādāka specifika. To, ka Varakļāni novada domē ir plaši pārstāvēti, vērtēju pozitīvi. Deputāti būs tie, kas lems par dažādiem jautājumiem, bet no otras puses, deputāts nevar pilnībā iedziļināties katrā jautājumā – tur jānorit kopdarbībai. Protams, zināt situāciju uz vietas ir svarīgi un šo ziņu atnest līdz Madonai. Būtiski saprast, kā saņemsim informāciju no tām novada vietām, kur pārstāvniecība deputātu vidū ir mazāka.
Zigfrīds Gora laikrakstam atklāja: – Man novada priekšsēdētāja vietnieka amatā šis ir trešais sasaukums. Trešo reizi man vēlētāji ir izrādījuši atbalstu un ievēlējuši kā deputātu. Paldies visiem par to. Šajā sasaukumā vietniekiem nedaudz mainās jomas, par kurām būsim atbildīgi. Iepriekš manā pārvaldībā bija izglītības, sociālā un kultūras joma, šobrīd izglītības vietā būs veselības joma. Izmaiņas ir loģiskas, jo veselības un sociālā joma ir ļoti līdzīgas. Iepriekš biju priekšsēdētāja pirmais vietnieks, bet šobrīd būšu otrais. Tas arī loģiski, jo tika ņemti vērā vēlēšanu rezultāti.
Domes sēdē deputāta mandātu nolika Sandis Kalniņš. Sandis Kalniņš skaidroja: – Kandidējot pašvaldību vēlēšanās, biju kopā ar lielisku komandu, ar kuru kopā sagatavojām vēlēšanu programmu nākamajiem četriem gadiem, iekļaujot visu novada teritoriju. Man īpaši svarīgi bija programmā iekļaut specifiskus punktus attiecībā uz Aronas, Dzelzavas un Sarkaņu pagastu. Lēmumu par mandāta nolikšanu pieņēmu neilgi pirms domes sēdes. Izvērtējot ievēlēto deputātu sarakstu, bija redzams, ka dome, manuprāt, ir ļoti konstruktīva. Ja vēlēšanu rezultāti būtu citādi, iespējams, ka paliktu kā deputāts. Ņemot vērā darāmos darbus pagastos un iecerētos, iesāktos daudzos projektus, secināju, ka noderīgāks es šobrīd būšu pagastu pārvaldēs. Likums neļauj savienot darbu pagastu pārvaldē ar deputāta darbu. Konsultējos ar komandas biedriem, salikām darāmos darbus pa plauktiņiem un sapratām, ka šajā gadījumā pienesums novadam būs lielāks, ja palikšu pagastu pārvaldēs. Manu vietu domē aizņems Janīna Grudule no Varakļāniem. Vēlos pateikties visiem, kas devās uz vēlēšanām, un visiem, kas atbalstīja partiju un mani. Cilvēkiem ir svarīgi, lai partijas piedāvātie darbi notiktu. Neatkarīgi no tā, ka mandāts ir nolikts, darbi turpināsies. Šobrīd nebūšu tas, kas pieņems lēmumus, bet veidošu lēmumu projektus.

08.07.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px