21. jūnijā Madonas pilsētas estrādē izskanēja sirsnīgs un emocionāli piesātināts koncerts — senioru koru svētki “No Gaiziņa Latviju redzot”.
Jau tradicionāli ik gadu saulgriežu laikā Latvijas senioru kori pulcējas uz kopā sanākšanu, lai satiktos, dziedātu un vienkārši smeltos enerģiju cits no cita. Šogad ar zīmīgu nosaukumu "No Gaiziņa Latviju redzot" koncerts izskanēja Madonas brīvdabas estrādē.
Pasākumā piedalījās aptuveni 800 dziedātāju no 40 senioru koriem. Tie bija kolektīvi no visas Latvijas, bet mūsu novadu pārstāvēja Madonas novada kultūras centra senioru koris "Mantojums", diriģente Ināra Stepāne. Svētkos kopā ar citiem koriem viņi izdziedāja Latvijas skaistumu – no Gaiziņa augstienes līdz jūru robežai, upju lokiem un lauku ainavām, svinot vasaras saulgriežu laiku.
Koncerts radīja siltu kopības sajūtu – dalībnieki un klausītāji apliecināja, ka dziesmai nav vecuma, tā vieno, dzīvina un iedvesmo. Pasākuma gaisotnē tika izdziedātas gan tautā iemīļotas senioru skaņdarbu izvēles, gan Madonas novadam tuvas dziesmas; uzstājās arī mūsu pilsētas dažādu paaudžu tautisko deju dejotāji.
Svētki bija bagāti pieredzē, draudzībā un skanīgā kopā būšanas enerģijā.
Senioru acīs dzīvesprieks bija jaušams gan koncerta norisē, gan zaļumballē pēc tā. Arī prieks un vēlme atkal tikties nākamgad, ja būs, kā plānots, – Saldū.
04.07.2025.