14. un 15. jūnijā Madonā ritēja Latvijas XIII līnijdejotāju olimpiāde “Rīgas kauss 2025”, divas dienas pulcējot simtiem dejotāju un viņu atbalstītāju visdažādākās līnijdeju aktivitātēs.
Olimpiādes laikā Madonas novada kultūras centrā norisinājās sacensības gan individuālajiem dejotājiem, grupām, gan komandām. Varēja apmeklēt mācību klases pie pasaulē slaveniem horeogrāfiem un dejotājiem, kā arī ikviens varēja baudīt fantastiskus deju paraugdemonstrējumus, vakara iespaidīgo šovu un izbaudīt sadejošanos ar simtiem citu līnijdejotāju.
Latvijas līnijdeju olimpiādes ietvaros Saieta laukumā 15. jūnijā notika bezmaksas brīvdabas koncerts, kurā ar 15 dejām uzstājās Latvijas līnijdeju dejotāji. Viņus atbalstīja gan skatītāji, gan izcilie laikapstākļi.
Olimpiādē piedalījās arī mūsu novada pārstāves – līnijdeju grupa "Silver Step", kas Dzelzavas kultūras namā darbojas kopš 2002. gada. Kolektīvs aktīvi iesaistās visos līnijdejotāju pasākumos, festivālos, maratonos. Kopš pagājušā gada oktobra "Silver Step" vada madoniete Anna Ameļkova, pirmsākumos to veica Viktors Leimanis, Ieva Graudiņa, Ruta Kļava, Iveta Gailīte, Dina Meldere.
Iespaidi par līnijdeju olimpiādi
– Dzelzavas kolektīvs "Silver Step" pasākumu baudīja abas dienas. Sacensībās nepiedalījāmies, bet ielu koncertā visas 15 dejas kopā ar pārējiem nodejojām. Šīs dienas Madonā bija kolosālas – pasaules klase! – laikrakstam atzina Anna Ameļkova. – Gan sacensību priekšnesumos bija augsts līmenis, kur pirmajā dienā uzstājās solo dejotāji, otrajā – grupas, gan šovā, gan āra koncertā. Skaisti, turklāt žūrijā bija tikai ārzemnieki. Prieks arī par abām līnijdejotāju komandām no Varakļāniem. Dažādu paaudžu cilvēki, turklāt viena varakļāniešu grupa piedalījās sacensībās.
Vaicāta par nākamo olimpiādi, Anna Ameļkova atklāja, ka vieta vēl nav zināma, bet olimpiāde notiks 2026. gada maijā. Pirms tam līnijdejotāji tikās Rojā, Jaunpilī, Liepājā, šogad – Madonā.
– Mums Dzelzavā ir kundze, kurai ir 81 gads. Saieta laukumā viņa šoreiz nedejoja, bet ir tik aktīva, smuka, mēģinājumos dejo visas dejas. Ilgai ir pāri 70, un viņa kopā ar visiem dejoja Madonas laukumā. Prieks par visiem, kas draudzējas ar kustību un ir lieliskā formā, – gandarījumu pauda grupas "Silver Step" vadītāja.
Ciemiņu viedoklis par svētkiem
– Viens skaists, satraucošs, jā, arī grūts pasākums ir aizvadīts. Noieti un nodejoti tūkstošiem soļu, izbaudīta ļoti dažāda emociju gamma, – atzina Agita Grīnvalde-Iruka no Aizkraukles. – Nogurums pēc divu dienu deju maratona ir milzīgs, bet arī prieks būt kopā ar brīnišķīgo līnijdejotāju saimi jau vairāku gadu garumā ir milzīgs.
– Tik daudz enerģijas, ritma un pozitīvu emociju! No sirds pateicos visiem dejotājiem par dalību un fantastisko sniegumu līnijdeju sacensībās! – gandarījumu pauda svētku galvenā organizatore Irita Grīnberga. – Gribas pateikt milzīgu paldies visiem un katram personīgi, jo tikai visi kopā mēs spējam ko šādu radīt. Īpašs paldies mūsu šī gada tiesnešiem, kas bija braukuši no kaimiņzemēm. Paldies manai līnijdejotāju "Jautro zābaciņu" komandai, kas patiesi ir īsta sapņu komanda! Visi kopā, roku rokā – katrs bija īstajā laikā un īstajā vietā. Tas bija tik skaisti. Tieši tāpēc ik gadu olimpiāde norisinās citviet, lai ikviens no mums dejotu un reizē arī baudītu skaistākās Latvijas vietas.
– Divas dienas piepildītas ar enerģiju, smaidiem un īstu dejas prieku. Mēs parādījām, ko nozīmē aizrautība un komandas gars. Vislielākais paldies no dejotājiem pasākuma organizatorei Iritai Grīnbergai un grupai "Jautrie zābaciņi", tāpat žūrijai par ieguldīto darbu! Paldies apvienotajai Jaunlutriņu, Lutriņu un Šķēdes pagastu apvienības pārvaldei, kā arī Gaiķu un Remtes pagastu apvienības pārvaldei par transporta nodrošinājumu. Paldies šoferīšiem par izturību, līdzi jušanu un atbalstu! Paldies Madonas pilsētas vidusskolas direktorei par atsaucību un lieliskās naktsmītnes nodrošinājumu, – siltus vārdus par pieredzi Madonā veltīja Laimdota Saulgrieze.
Pateicība līst pāri sirds malām
– Paldies katram dejotājam kas uzticējās un svinēja kopā! Satikšanās, smaidi, atmiņas, sarunas un kopā būšana dejā. Apmeklējām arī Cesvaines pili un nakti pavadījām brīnumainā vietā – "Sila terasēs". Garšīgi paēdām "Madonas alū". Sacensībās ieguvām 1. vietu! – savas emocijas pauda Līga Davidenko.
– Tas bija pasākums, kurš divas dienas pulcēja simtiem dejotāju deju sacensībās solo, grupu un komandu priekšnesumos. Nepārtraukta iespēja kopā dejot jau zināmas dejas, īpaši jaudīga vakara ballīte, kuru papildināja paraugdemonstrējumi šovā – krāšņi, dažādi, iespaidīgi, kurus skatoties, likās, ka aplausu vētra zāli pāršalca nepārtraukti. Pieminēšanas vērta noteikti ir arī 15 deju dejošana Madonas Saieta laukumā, kur apvienojās vairāk nekā 200 līnijdejotāju. Sirds joprojām gavilē par visu pieredzēto. Neaprakstāma atmosfēra, ideāli skatītāji, ideāli dejotāji, tikām mīlēti gan debesīs, gan uz zemes, jo saulīte mūs lutināja, – prieku pauda klātesošie.
– Apsveicam visus ar panākumiem un iegūtajām uzvarām, iegūtajiem draugiem un pozitīvajām emocijām! Nav tādu vārdu, kas šo visu spētu aprakstīt. Šobrīd ir tikai milzīgs paldies no sirds.
– Ir noticis! Izdejots un izbaudīts! Tie bija svētki, paldies Iritai Grīnbergai par neizsīkstošo enerģiju iedvesmot mūs un neļaut apstāties attīstībā, paldies "Jautrajiem zābaciņiem – Linedance"!
27.06.2025.