— Vai jau esat izlēmuši, kā svinēsiet Jāņus?
Uģis no Dzērbenes: – Vēl nezinu, kā svinēšu. Es parasti svinu tikai Līgo dienu, jo nākas braukāt no pilsētas uz laukiem. Mums vienīgā Līgo svētku tradīcija ir ugunskura kurināšana, bet pāri gan nelecam, parasti vien pie tā pasēžam.
Agnese no Madonas: – Vēl īsti nezinām, kā svinēsim, skatīsimies pēc laikapstākļiem, bet katrā gadījumā to darīsim kopā ar ģimeni. Parasti vienkārši sanāk kopā visa ģimene – atbrauc vecāki, atnāk ciemos māsa. Tētis ir Jānis. Pārsvarā cepam gaļu, un galvenā ir kopābūšana.
Pārsla no Madonas: – Svētkus svinēsim laukos, kur tos parasti svinam kopā ar ģimeni un draugiem. No ierašām piekopjam ugunskura kurināšanu, vainagu pīšanu un jāņuzāļu vākšanu. Par tradīciju mums kļuvusi arī soļankas vārīšana nākamajai dienai.
Andris no Madonas: – Svētkus gan jau svinēšu mājās. Varbūt atnāks ciemos daži draugi, un, kā jau klasiski, uzcepsim gaļu. Beidzot, iespējams, pats siešu Jāņu sieru. Vēl arī plānoju uzcept pīrāgus. Priecīgus visiem Līgo svētkus!
17.06.2025.