Madonas pilsētas estrādē 6. jūnijā ar deju koncertu “Laimas dārzā dejot nāc” atklāja Madonas pilsētas svētku koncertu programmu. Koncertā piedalījās Madonas un Varakļānu novadu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi.
Madonas pilsētas vidusskolas deju kolektīvu vadītāja Inese Straume laikrakstam pastāstīja: – Šodien man ir liela svētku sajūta, jo bērni ir priecīgi un tērpti tautastērpos. Mūsu kolektīvi dosies uz dziesmusvētkiem. Pēc dažām dienām būs kolektīvu vadītāju seminārs, kur tiks dotas dažādas norādes. Arī mēģinājumi mums notiek, un joprojām, gatavojoties svētkiem, dejojam.
Samanta, Anna un Olafs no Degumnieku pamatskolas 5.-9. klašu kolektīva akcentēja: – Mums ir svētku sajūta. Pasākums ir liels, un būt dejotājam ir grūti, jo jādejo visu dienu, bet sajūta ir ļoti patriotiska. Mēģinājumi mums notiek arī vasarā. Dziesmusvētkiem esam gatavi un nevaram tos vien sagaidīt.
Praulienas PII "Pasaciņa" pārstāve Jana Kārklāne pastāstīja: – Ar bērnudārza vecuma bērniem lielā pasākumā nav viegli, bet mazulīši ir malači, ļoti labi izturēja. Uz dziesmusvētkiem nebrauksim, lai gan citus gadus esam devušies.
Madonas Valsts ģimnāzijas 7.-9. klašu kolektīva vadītāja Līva Puķīte atklāja: – Lai gan mūsu kolektīvs ar šo koncertu noslēdz savu deju sezonu, izjūtas ir brīnišķīgas, jo esam lielā estrādē, skaistā pasākumā un visi smaida. Protams, skumji, ka nedejosim dziesmusvētkos, bet mēs nekreņķējamies, jo zinām, ka laiks, kad uz lielajiem svētkiem dosimies, vēl pienāks. Kolektīva desmit jauniešiem tik un tā būs iespēja piedalīties svētkos, jo būsim scenogrāfijas dalībnieki – radīsim fona gaisotni visiem pārējiem dejotājiem un būsim daļa no šiem skaistajiem svētkiem. Kolektīva dalībnieki Sindija un Matīss uzsvēra: – Sajūta ir patīkama, jo pēc mācību gada beigām atkal viss kolektīvs esam kopā un varam nodejot kopā vēl dažas dejas. Prieks, ka varam smaidīt un dejot pēdējās šīs sezonas dejas ar godu.
Aksels no teātra studijas "Pilnpiens", kas vadīja šo pasākumu, vēstīja: – Pasākumu vadījām galvenokārt neverbāli, un viss izdevās, kā plānots. Par iespēju vadīt šo pasākumu uzzinājām salīdzinoši nesen, un sagatavošanās tam un tā iestudēšana aizņēma aptuveni mēnesi.
Koncerta režisore un teātra studijas "Pilnpiens" vadītāja Inese Zīle informēja: – Koncertu kopumā vadīja 13 aktieri, no kuriem 7 attēloja bronzas statujas, tādējādi caur deju, dziesmu un mūziku centāmies estrādē ienest mūžības elpas pieskārienu. Starp dejām veicām sešas performances, lai šo koncertu izdaiļotu. Paldies bērniem un vecākiem par ieguldīto darbu un uzticēšanos.
Madonas Izglītības pārvaldes vadītāja Solvita Seržāne pasākumā uzsvēra: – Šovakar dejotprieks un dejotāju enerģija ir kliedējusi arī draudīgos lietus mākoņus. Jūs, skatītāji, varējāt pārliecināties par Madonas un Varakļānu novadu dejotāju raito soli un gatavību dalībai dziesmusvētkos. Deja dod tūkstoš iemeslu priekam – tā trenē ķermeni, prātu un spēju iepazīt sevi tuvāk. Paldies dejotājiem par uzticību dejas tradīcijai, kolektīvu vadītājiem – par degsmi un vecākiem un ģimenēm – par atbalstu.
Koncertā režisores pienākumus veica Solvita Seržāne un Inese Zīle kopā ar teātra studiju "Pilnpiens", koncerta mākslinieciskā vadītāja – Lienīte Ozolniece. Koncerta virsvadītājas – Rudīte Jurciņa, Daiga Maderniece un Maija Rijniece. Koncertu organizēja Madonas Bērnu un jauniešu centrs.
Un cik interesanti – neilgi pēc deju kolektīvu koncerta beigām, gluži kā ļaujot beigt dejas bez salīšanas, no debesīm sāka krist lietus lāses. Neskatoties uz dažādajām laikapstākļu prognozēm, kas solīja lietu visu nedēļas nogali, teju visi Madonas pilsētas svētku pasākumi tika aizvadīti bez lietavām.
10.06.2025.