Madonas novada kultūras centrā aizvadīts Madonas Bērnu un jauniešu centra 1.—4. klašu vokālo ansambļu koncerts “Dziesmu svētki zaļā vaļā”, lai pirmo četru klašu skolēni, kas uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem nedodas, izbaudītu kopā dziedāšanas burvību.
Dziesmotajā pēcpusdienā savu dziedātprasmi rādīja un skatītājus priecēja bērni no Madonas BJC Bērnu mūzikas studijas, Madonas zēnu koris, Ērgļu vidusskolas 1.-4. klašu kori, Lubānas vidusskolas 1.-4. klašu koris, Praulienas pamatskolas vokālais ansamblis, Barkavas pamatskolas 1.-4. klašu ansamblis, un Madonas pilsētas vidusskolas 1.-3. klašu koris.
Madonas Bērnu un jauniešu centra pedagoģe un pasākuma organizatore Dace Sināte laikrakstam pastāstīja: – Šo koncertu rīkojām tiem kolektīviem, kas šogad nedosies uz dziesmusvētkiem. Tiem pirmo četru klašu skolēniem, kas dzied koros kopā ar vecākiem skolēniem, ir iespēja gatavoties dziesmusvētkiem, bet mazajiem pirmo klašu korīšiem, kas nepiedalās lielajos svētkos, mēs rīkojām šo koncertu, lai viņi izbaudītu kopā dziedāšanas prieku. Katram korim bija jāsagatavo divas dziesmas, ko viņi dziedāja atsevišķi, kā arī bija četras kopdziesmas. Kopdziesmas izvēlamies jau mācību gada sākumā, bet pārējās dziesmas, katrs koris izvēlas pats. Liels paldies improvizācijas teātra "Improprieks" jauniešiem, kas vadīja šo pasākumu.
Madonas zēnu kora vadītājs Oskars Jeske uzsvēra: – Šajā vecumposmā vissvarīgākais ir tieši pati dziedāšana, jo iemācīties dziedāt var tikai vienā veidā – dziedot. Ļoti skaisti, ka bērni dzied, atrod tam laiku, iespējas un viņiem tas patīk.
Ērgļu vidusskolas mūzikas skolotāja, kora un folkloras kopas "Puzuriņi" vadītāja Vineta Dāve laikrakstam pastāstīja: – Mēs šiem svētkiem sākām gatavoties ļoti laicīgi. Ērgļu vidusskolas korī ir 70 skolēni, bet dažādu iemeslu dēļ ne visi uz pasākumu tika. Ja bērns sāk dziedāt no pirmās klasītes, ceturtajā viņš jau ir stabils dziedātājs. Svarīga bija arī Madonas zēnu kora piedalīšanās, lai zēni no citiem koriem redzētu, ka arī novada citās vietās zēni dzied.
"Improprieka" jaunieši Paula, Niks un Roberta apliecināja, ka vadīt pasākumu bērniem ir vienkāršāk nekā pieaugušajiem, jo bērni ir atsaucīgi, smejas un rodas lielāks gandarījums par paveikto, kā arī bērni ir visatvērtākie pasākumu dalībnieki.
Pasākuma nobeigumā dalībniekiem bija iespēja vienoties kopīgās rotaļās un dančos.
03.06.2025.