No 12. maija durvis atkal vērusi Madonas slimnīcas dzemdību nodaļa, kas tika slēgta laika posmā no 29. aprīļa līdz šodienai sakarā ar dzemdību speciālistu prombūtni.
Dzemdību nodaļas vadītāja, ginekoloģe Anita Prušakeviča norāda: – Trūkst speciālistu, kas strādā, līdz ar to nav iespējams nosegt dežūras. Biju neilgā atvaļinājumā, pagaidām viss ir atgriezies agrākajā koordinācijā, taču pašos pamatos situācija nav atrisinājusies. Ceru, ka ar to izdosies tikt galā un spēsim rast risinājumus. Palīgrokas ir ļoti steidzīgi nepieciešamas, taču līdz tam darīsim visu, lai varētu strādāt kā ierasts, un darīsim visu, lai tiktu galā. Akūti nepieciešams ir arī ginekologs uz pilnu slodzi, trūkst darbinieku, un līdz ar to nav iespējams nosegt dežūras.
Laika posmā, kamēr dzemdību nodaļa bija slēgta, māmiņām nācās doties uz sev tuvāko izvēlēto slimnīcu. Pagaidām gan neviena topošā māmiņa nav ieradusies Madonas slimnīcā.
13.05.2025.