Otro gadu pēc kārtas norisinājās konkurss-izstāde "Iedvesmojies un radi", ko organizēja Madonas un Varakļānu novadu Tehnoloģiju jomas un vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības.
Konkursa mērķis – veicināt skolēnu radošo pašizpausmi, fantāziju, praktiskā darba iemaņu nostiprināšanu, dodot iespēju izmantot dažādus mākslas izteiksmes līdzekļus. Iedvesmojoties no Latvijas tēlotājmākslas darbiem, konkursa dalībnieki radīja savu dizaina izstrādājumu, izmantojot brīvi izvēlētus materiālus.
No 8. līdz 30. aprīlim Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā bija vērojama izstāde "Iedvesmojies un radi!", kurā bija skatāmi skolēnu darbi.
Šos darbus vērtēja neatkarīga žūrija: tekstilmāksliniece Inese Jakobi, Jaunpiebalgas vidusskolas dizaina un tehnoloģiju skolotāja, Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolas dizaina pamatu un gleznošanas skolotāja, grafiskā dizainere Aiva Nebare, rokdarbniece, krustdūrienu gleznu galerijas īpašniece Vineta Meistere.
Izstādes pēdējā dienā norisinājās svinīgs pasākums, kurā noskaidrojās konkursa "Iedvesmojies un radi!" uzvarētāji.
Diplomu par iegūto 1. vietu saņēma Degumnieku pamatskolas 8. klases skolniece Marta Veisa (skolotāja Una Salmane), par 2. vietu – Ērgļu vidusskolas 5. klases skolnieks Oskars Feldbergs (skolotāja Kaiva Bukovska) un Varakļānu vidusskolas 9. klases skolniece Ieva Veipa (skolotājs Jānis Mālnieks), par 3. vietu – Cesvaines vidusskolas 9. klases skolnieks Roberts Jankovičs (skolotāja Ilze Pliska).
Paldies pedagogiem par darbu ar skolēniem, žūrijas komisijai par skolēnu darbu vērtēšanu un Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam par sadarbību konkursa īstenošanā!
13.05.2025.