ĒRGĻU pagastā izvieto konteinerus lielgabarīta atkritumu savākšanai.
Ērgļu apvienības vadītāja Elita Ūdre informē: – Iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas izmest lielgabarīta atkritumus šajos konteineros. Jau kopš novadu reformas Ērgļos tika īstenota ikgadēja tradīcija šādu konteineru izvietošanai, un ir liels prieks, ka tās turpināšana tiek atbalstīta arī Madonas novadā. Konteineri tiek uzstādīti uz dažām dienām un atrodas ne tikai Ērgļos, bet arī citās Ērgļu pagasta apdzīvotajās vietās. Konteineru uzstādīšana norit sadarbībā ar uzņēmumu "Madonas namsaimnieks". Prieks, ka jau neilgā laikā šie konteineri sāk pildīties un atkritumi nenonāk dabā. Cilvēki tomēr ir dažādi, un var rasties doma izmest tos nepiemērotā vietā, jo šķiet, ka "neviens jau neredzēs". Lai gan var šķist, ka katru gadu nebūs, ko mest ārā, tas nav viennozīmīgi. Piemēram, Sausnējā pagājušajā gadā atkritumu bija mazāk, savukārt šogad interese ir ļoti liela. Ir prieks, ka varam tradīciju tupināt, lai gan tas nav lēti, taču tiek darīts par mūsu pašu nodokļu maksātāju naudu.
Galvenokārt konteineri paredzēti dažādām mēbelēm un tamlīdzīgiem atkritumiem. Ir lūgums nelikt šajos konteineros dažādus būvgružus un elektrotehniku, taču gadās, ka tiek ievietotas arī nevēlamas lietas.
Konteineru uzstādīšanas vietām un grafikam iespējams sekot līdzi Ērgļu apvienības mājaslapā.
13.05.2025.