— Kā ikdienā rūpējaties par to, lai vide būtu tīra un sakopta?
Agrita no Meirāniem: – Vidi nepiesārņoju, nemetu neko zemē. Cenšos pacelt visu, kas nomests zemē. Visādus sīkus darbiņus cenšos darīt, lai vide kļūtu sakoptāka. Uz veikalu es vienmēr eju ar savu maisiņu, bet produktus, kas ir dažādos iepakojumos, pērku tāpat kā ierasts. Noteikti piedalīšos Meirānu skolas talkā.
Kristers no Madonas: – Ja uz ielas pamanu nomestu pudeli, parasti to paceļu un ielieku tuvākajā atkritumu tvertnē – man ir svarīgi, lai apkārtējā vide būtu tīra. Pats dabu nepiesārņoju. Dodoties uz veikalu, savu maisiņu gan parasti līdzi neņemu. Kad nav nepieciešams, aizveru ūdens krānus, vai daru citas sīkas lietas, lai taupītu dabas resursus.
Māris no Ļaudonas: – Neko nemetu dabā, visu atkritumu konteinerā. Atkritumus aplam nešķiroju, man ir lauku mājas, un, piemēram, papīrus sadedzinu. Uz veikalu vienmēr dodos ar savu auduma maisiņu. Talkās šogad nepiedalīšos, mums mājās būs talka – atbrauks bērni un apdarīsim dažādus pagalma darbus, piemēram, sagrābsim veco zāli.
Raitis no Baldones: – Man ražotnē ir visi šķirošanas atkritumu konteineri, un mēs šķirojam. Viss ir sakārtots, jo tas ir lētāk un par šķirotajiem atkritumiem nav jāmaksā, līdz ar to tas ir ļoti izdevīgi. Bet es nekad neko nemetu zemē – esmu smēķētājs un mašīnā man pat ir trauciņš ar sakrātiem cigarešu izsmēķiem.
29.04.2025.