Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ērgļu vidusskolas elektroautobusam uzstādīta uzlādes stacija

ZANE BIKOVSKA

Autors • 24.04.2025.

Ērgļu vidusskolas elektroautobusam uzstādīta uzlādes stacija
Burtu lielums

Šī gada martā Ērgļu un Cesvaines vidusskolas savā īpašumā saņēma elektroautobusus skolēnu pārvadājumiem. Transportlīdzekļi iegādāti, īstenojot projektu „Madonas novada pašvaldības funkciju īstenošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo bezemisiju transportlīdzekļu iegāde”. Abiem elektrobusiem komplektā nāk arī uzlādes stacijas, un novada domes komitejas sēdē tika diskutēts par finansējuma piešķiršanu Ērgļu vidusskolas elektroautobusa uzlādes stenda uzstādīšanai.

Ērgļu vidusskolas direktore Gaļina Kraukle skaidroja: – Lai uzlādes stendu uzstādītu, bija nepieciešams pie esošās sadales sistēmas ierakt pievadkabeli, izgatavot uzlādes stenda karkasu, kā arī uzstādīt lādētājus. Uzlādes stacijas uzstādīšanai finanšu līdzekļi nebija ieplānoti, jo mēs nezinājām, ka tas izriet no mūsu budžeta un vēl pat nebija zināms, vai šādu elektroautobusu saņemsim. Uzlādes punkta uzstādīšana bija steidzamības kārtā veicams darbs, palīgos aicinājām uzņēmumu SIA „Energy". Tāmē redzams, ka darbu izmaksas ir 2341,26 eiro. Lūgums piešķirt šo finansējumu no 2025. gada budžeta nesadalītajiem līdzekļiem, kas ņemti no Ērgļu apvienības pārvaldes 2024. gada atlikuma.
Deputātam Andrim Saknem radās divi jautājumi – pirmkārt, vai Ērgļos līdz šim jau nav bijusi uzlādes stacija, un otrkārt, vai uzlādes punkta uzstādīšana pie vidusskolas nozīmēs to, ka tajā uzpildīsies tikai viens elektrobuss? Uz to deputāts saņēma skaidrojumu, ka pie Ērgļu stacijas atrodas uzlādes punkts, bet vajadzību uzstādīt uzlādes staciju pie vidusskolas nosaka projekts, kā ietvaros transportlīdzeklis saņemts. Savukārt Cesvainē atsevišķu uzlādes staciju izbūvēt nebija nepieciešams, jo jau esošā uzlādes stacija pieslēgta pie kopējā elektrības skapja. Tā kā Ērgļu vidusskola izvēlējās savu elektroautobusu lādēt mazliet tālāk no esošās sadales, attiecīgi kabelis arī „jāpastiepj". Uzlādes stacijas elektroautobusiem nāca līdzi komplektā projekta ietvaros, un katra izglītības iestāde varēja izvēlēties, kur to pieslēgt.
Cesvaines vidusskolas īpašumā esošais transportlīdzeklis jau cītīgi veic maršrutus, un uzlāde, kas nepieciešama 400 kilometru veikšanai, izmaksā 20 eiro, kas ir ļoti labs rādītājs.
Diskusijas gaitā jautājums radās arī deputātei Vitai Robaltei par to, kā turpmāk tiks koordinēta uzlādes staciju ierīkošana. Skaidrs, ka šie divi elektrobusi nav pēdējie, ko saņem novada pašvaldības pagasti, tāpēc svarīgi saprast, vai katram nākamajam busam arī tiks izbūvēts speciāls uzlādes punkts, kā arī vai pie Ērgļos esošās uzlādes stacijas varēs „uzpildīties" arī citi pašvaldības transportlīdzekļi. Uz to Aigars Šķēls atbildēja – pagastos tiek uzstādīti uzlādes punkti, kuros varēs lādēt visus pašvaldības transportus. Mainoties pašvaldības autoparkam, domes rīcībā nonāks arī elektroauto. Uzlādes punkti nebūs publiski, bet gan paredzēti tikai pašvaldības transportam. Savukārt Ērgļu un Cesvaines elektrobusu naudas devēja nosacījums paredz, ka pie elektroautobusiem komplektā esošās uzlādes stacijas uzraudzības perioda laikā var lādēt tikai šos busus un nevienu citu elektrotransportu. Deputāts Gunārs Ikaunieks to nodēvēja par samērā nesaimniecisku rīcību, akcentējot, ka zāļā kursa virziens ir pēc iespējas vairāk visu saražot, kas esot pilnīgs absurds. Tas absolūti nesaskan ar patieso ideju, kādai tai būtu jābūt, jo pie vienas uzlādes stacijas lādēt vienu transportlīdzekli ir nesaimnieciski un jocīgi.

25.04.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px