Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pasniegti apbalvojumi par sasniegumiem olimpiādēs

STELLA PUTNIŅA

Autors • 22.04.2025.

Pasniegti apbalvojumi par sasniegumiem olimpiādēs
Burtu lielums

16. aprīlī Madonas pilsētas vidusskolā notika mācību priekšmetu olimpiāžu un konkursu dalībnieku godināšanas pasākums.

Olimpiādes ir par vērtībām, izturību un nepadošanos. Tas ir kā apliecinājums, ka mūsu nākotne ir balstīta uz zināšanām un prasmēm, jo veiksme neatnāk tāpat vien – ir nopietni jāstrādā.
Pasākuma un olimpiāžu organizatore, Izglītības pārvaldes izglītības darba vecākā speciāliste Mairita Smeltere informēja: – 1. posma mācību priekšmetu olimpiādes visiem skolēniem norisinājās klātienē, izglītības iestādēs. 2. posma – novada, valstspilsētu, novadu apvienību olimpiādes galvenokārt notika tiešsaistes olimpiādes vietnē edu.lu.lv. 3. posma olimpiādes notika klātienē Rīgā.
Madonas un Varakļānu novadu apvienībā mācību priekšmetu olimpiādēs šajā mācību gadā piedalījās 876 skolēni no 16 izglītības iestādēm, izmēģinot spēkus, savas zināšanas un prasmes 23 olimpiā-
dēs. No tām tikai 3 notika klātienē Madonas pilsētas vidusskolā: matemātika 9.-12. klasēm, matemātika 5.-8. klasēm un vācu valoda 8. klašu posmā. Godam strādājuši un 2. posmā izcīnījuši: 1. vietu – 36 skolēni, 2. vietu – 38 audzēkņi, 3. vietu – 37. Pasniegtas arī 34 atzinības.
23 skolēni bija uzaicināti piedalīties 3. posma valsts olimpiā-
dēs un tika iegūtas 3 godalgotas vietas valstī. Angļu valodas valsts 54. olimpiādē I pakāpi saņēma Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Kate Iesalniece, skolotāja Sandra Sinele. Bioloģijas valsts 47. olimpiādē II pakāpi saņēma Cesvaines vidusskolas 9. klases skolnieks Roberts Roziņš, skolotāja Sarma Dimpere. Angļu valodas olimpiādē speciālo izglītības programmu skolēniem valstī II pakāpi saņēma Lubānas vidusskolas 9. klases skolnieks Harijs Daniels Seiksts, skolotāja Diāna Grāpe. Priecājamies un lepojamies ar šiem sasniegumiem!
Norisinājās ne tikai olimpiādes, bet arī dažādi konkursi, tādēļ tika sumināti skolēni, kas tajos ieguva 1.-3. vietu vai atzinību. Šajā mācību gadā noritēja Glītrakstu konkurss pirmo klašu skolēniem, Lasīšanas konkurss pirmo četru klašu audzēkņiem, Erudīcijas konkurss trešo klašu posmā. Piektajās klasēs noritēja konkurss "Veiklie pirkstiņi", kā arī 5.-9. klašu posmā – konkurss "Iedvesmojies un radi". Sveica arī skolēnu mācību uzņēmumu konkursu laureātus un viņu konsultantus skolotājus.
Pasākumā godināja arī Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēnus, kuri šajā mācību gadā veiksmīgi piedalījušies Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrādē. I pakāpi reģionā un uzaicinājumu piedalīties valsts 49. zinātniskās pētniecības darbu konferencē 25. aprīlī ieguvuši 12. klašu skolēni – Lauma Vīgante, skolotāja Emerita Beļauniece, Helēna Anna Rudzīte, skolotāja Marita Kazakeviča, Matīss Elksnītis, skolotājs Oskars Jeske. III pakāpi reģionā ieguva Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēni Annija Tropa, skolotāja Ilona Kalniņa, Markuss Bērziņš, skolotāja Emerita Beļauniece, Elfa Bormane, skolotāja Kristīne Lukaševica, Linda Broka, skolotāja Gita Valdberga.
Paldies pasākumā teica arī pedagogiem, kas šajā mācību gadā vērtēja 2. posma olimpiāžu skolēnu darbus vēsturē, matemātikā, latviešu valodā, vācu valodā, kā arī visiem tiem, kas skolēnus gatavoja olimpiādēm un konkursiem, gūstot labus panākumus. Par ieguldīto darbu un sadarbību tika sumināti arī izglītības iestāžu direktoru vietnieki izglītības jomā.
Kate Iesalniece ieguva pirmo vai otro vietu sešās atšķirīgās olimpiādēs – matemātikā, bioloģijā, ķīmijā, angļu, franču un latviešu valodā, kā arī I pakāpi angļu valodas valsts 54. olimpiādē. Kate Iesalniece laikrakstam komentēja savus sasniegumus: – Man patīk, ka ir iespēja piedalīties olimpiādēs dažādos mācību priekšmetos. Turklāt uzdevumi vienmēr ir interesanti. Skolotāji palīdz gan gatavoties olimpiādēm, gan iesaka piedalīties, jo bez viņiem es nemaz nezinātu, ka šādi konkursi notiek. Ja nebūtu skolotāju iesaistes, olimpiādes nemaz nenotiktu. Skolotāji ir ļoti atbalstoši, īpaši dodoties uz valsts mēroga konkursiem. Lielākā daļa olimpiāžu šogad notika attālināti. Pildot olimpiāžu uzdevumus, atradāmies skolā un dežurants uzraudzīja, lai viss noritētu korekti.
Barkavas pamatskolas direktors Normunds Dzelme "Staram" vēstīja: – Pamatskolā, kurā ir ap simts skolēnu, olimpiešu mums ir ļoti daudz. Varam būt priecīgi un lepni par sasniegtajiem rezultātiem mācību olimpiādēs. Protams, šajos sasniegumos ir ļoti liels skolotāju ieguldījums. Prieks par talantīgiem, zinošiem un zināt gribošiem bērniem. Liels un nozīmīgs ir arī vecāku atbalsts. Sadarbība starp skolu, bērniem un vecākiem redzama teicamajos rezultātos. No mūsu skolas apbalvojumus saņēma septiņi skolēni, vairākiem bija augsti sasniegumi ne vienā vien olimpiādē – vienam pat četrās.
Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos priecēja Mariuss Grencis un Elīna Krastiņa-Grence.
Izglītības atslēga mūsdienās nav mācīt, bet gan pamodināt, jo panākumu atslēga nereti slēpjas nevis tajā, kas ir zināms, bet tajā, cik liela ir gatavība mācīties no katras pieredzes. Lepojamies ar skolēnu sasniegumiem!


22.04.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px