Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma (JTT) Barkavas struktūrvienības Augkopības 1. un 3. kursa audzēkņi, 1. kursa ainavu būvtehniķu grupas audzēkņi kopā ar skolotājiem Juri Dukaļski un Aigaru Oļukalnu 3. aprīlī devās mācību ekskursijā. Tika aplūkota izstāde “Pavasaris 2025” un noslēgumā Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī.
– Katru gadu cenšamies aizvest audzēkņus uz izstādēm, īpaši 1. kursa audzēkņus, lai viņi paplašinātu savu redzesloku, – pastāstīja JTT Barkavas struktūrvienības augkopības skolotājs Aigars Oļukalns.
Grupā bija divpadsmit interesenti, braucienā mūs veda skolas autobuss. Vispirms audzēkņi pabija biznesa centrā "Rāmava", kur norisinājās 33. starptautiskās lauksaimniecības biznesa izstādes "Pavasaris 2025" atklāšana. Apskatījām lauksaimniecības tehnikas izstādi, demonstrējumus, apmeklējām arī kolēģus no Bulduru tehnikuma, Malnavas koledžas, jo viņiem bija savs stends. Vairs jau nav tā, ka viss ir pārsteigums, jo daļai vecāku saimniecībās jau strādā ar mūsdienīgu tehniku, brauc ar firmu traktoriem. Dalībnieku vidū bija arī SIA "Laja", sastapām zemniekus no Varakļāniem, kā arī maiznieku Andreju Broku ar dēlu Dimitriju.
Pēc tam ceļš veda uz Salaspili, lai projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazītu Latvijas Nacionālo botānisko dārzu. Kā pastāstīja Aigars Oļukalns, bija vērts sarunāt grupas ekskursiju gida pavadībā. Dace Miezīte ļoti interesanti stāstīja par augiem. Jūsmojām par milzīgajām agavēm, banānu, kas sāks ziedēt un citiem eksotiskajiem augiem. Audzēkņus aizrāva stāsts par augu uzbūvi – par lapām, saknēm, ziediem u. c.
11.04.2025.