Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jaunrades deju konkurss “Jautrā pastaliņa 2025”

SANDRA AVOTIŅA, Ērgļu saieta nama vadītāja

Autors • 24.03.2025.

Jaunrades deju konkurss “Jautrā pastaliņa 2025”
Burtu lielums

8. martā Ērgļu saieta namā vidējās paaudzes dejotāji pulcējās uz tradicionālo pasākumu “Jautrā pastaliņa 2025”.

Šogad tā tēma – deja atnes pavasari! Ka tas tā pavisam noteikti ir, apstiprināja Puķu Ansis ar savu kaķīti Zaļaci, kas pēc īsa ievada aicināja uz skatuves pasākuma dalībniekus: arodbiedrību kluba "Vecrīga" vidējās paaudzes deju kolektīvu "Rīdzenieks" (vad. Viesturs Virza, repetitore Marta Virza), Saikavas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvu "Saikavieši" (vad. Maija Rijniece), Ļaudonas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu "Grieze" (vad. Juta Eglīte), Madonas kultūras centra vidējās paaudzes deju ansambli "Vidzeme" (vad. Rudīte Jurciņa), Lauteres kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu "Ritsolis" (vad. Linda Stiprā), Sauleskalna tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvu "Atāls" (vad. Judīte Ezerkalne), Ērgļu saieta nama deju kolektīvu "Pastalnieki" (vad. Mārīte Taškāne), Ērgļu saieta nama jauniešu deju kolektīvu "Trimiņš" (vad. Antra Grinberga) un Ērgļu saieta nama vidējās paaudzes deju kolektīvu "Rūdolfs" (vad. Antra Grinberga). Atklājot pasākumu, uzmundrinājumu un atzinību visiem dalībniekiem apliecināja Madonas novada Ērgļu apvienības vadītāja Elita Ūdre.
Pirmais jaunrades deju konkurss "Jautrā pastaliņa" norisinājās tālā 1997. gada 15. martā, un jāteic, ka toreiz uz konkursu tika "atvestas" vairākas jaunrades dejas – pavisam deviņas. Šajā gadā deju jaunradi vērtēt bija aicināti: Cēsu novada skolēnu deju kolektīvu virsvadītājs Māris Brasliņš, Cēsu novada deju kolektīvu vadītāja Ilona Klince un Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre. Viņu uzdevums bija vērtēt četras jaunrades dejas: Judītes Ezerkalnes kolektīvam "Atāls" veidoto deju "Aronas kalnā" (mūz. apvienības "Ezers" un Intara Zommera mūzika); deju kolektīva "Rīdzenieks" repetitores Martas Virzas deju "Man apnikusi"; deju kolektīva "Ritsolis" vadītājas Lindas Stiprās radīto un uzstādīto deju "Bišu koks"; savukārt deju ansambļa "Vidzeme" sniegumā tika piedāvāta deja ar pavisam pavasarīgu nosaukumu "Pietiks čučēt!", kas saņēma žūrijas visaugstāko vērtējumu un ieguva kausu "Jautrā pastaliņa 2025". Turot godā konkursa tradīcijas, kolektīvu sniegumu vērtēja arī skatītāji. Skatītāju balvu – Pastalu pāri – tāpat saņēma deju kolektīvs "Vidzeme".
Koncertu vadīja Puķu Ansis – Ērgļu teātra aktieris, Ērgļu mākslas skolas skolotājs Andris Džiguns. Par multimediālajām projekcijām gādāja Antra Diča-Milne.
Pēc apbalvošanas un ziedu ceremonijas sākās aizrautīga balle, kurā par mūziku rūpējās Ilze un Guntars. Kolektīvu vadītājiem bija iespēja satikties un radoši apmainīties ar viedokļiem par situāciju kolektīvos un deju izpildījuma īpatnībām.
Paldies Madonas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu pasākuma organizēšanā. Paldies daudzajiem skatītājiem, kas neierasti lielā skaitā bija atnākuši vērot koncertu. Un neviens vien šī koncerta dalībnieks un skatītājs bija pārliecināts, ka deja tiešām atnes pavasari!

25.03.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px