5. martā Jaunpiebalgas kultūras centrā norisinājās Vidzemes augstienes bērnu un jauniešu folkloras kopu tradicionālās dziedāšanas “Dziesmu dziedu, kāda bija” un dejošanas “Vedam danci” konkursa pusfināls.
Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas folkloras kopa "Driksnēni", vadītājas Aldona Gudrīte un Inga Pujate, konkursā "Vedam danci" ieguva 1. pakāpes diplomu un tika izvirzīta uz finālu, kas notiks Rīgas Latviešu biedrības namā 26. aprīlī.
– Kolektīvā piedalās 17 bērni no Ļaudonas un Mārcienas apkārtnes, – informē kopas vadītāja Aldona Gudrīte. – Līdzās panākumiem dejošanas konkursā tradicionālās dziedāšanas konkursā "Dziesmu dziedu kāda bija" Karlīna Urbanoviča no mūsu kolektīva arī ieguva tiesības piedalīties fināla sacensībās Rīgā.
Tradicionālās dziedāšanas konkursā "Dziesmu dziedu, kāda bija" piedalījās arī folkloras kopa "Puzuriņi" no Ērgļiem, ko vada Vineta Dāve, un Cesvaines vidusskolas folkloras kopa "Urdaviņa", ko vada Baiba Putniņa. Konkursa "Vedam danci" pusfinālā piedalījās divi dalībnieki – folkloras kopa "Driksnēni" no Ļaudonas pamatskolas un folkloras kopa "Dzīpariņi" no Rankas pamatskolas.
Tikšanās otrajā daļā klātesošie apguva rotaļu programmu, kas būs XIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā.
11.03.2025.