Madonā sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” ar 200 dalībnieku piedalīšanos “SPORTLAT” rīkotais tautas slēpojums “Madona 2025” jau ir iegājis vēsturē. Tā bija saulaina 23. februāra diena ar labi organizētu iespēju slēpot, distances garuma pielāgošanu apļos, noskaņojumu — kā pavasarī, kā arī lieliskām balvām un piemiņas medaļu katram.
Kaut tautas slēpojuma norisei gaidītais dabiskais sniegs tā arī nesasniga, slēpošana tomēr notika, tikai šoreiz citādāk – mākslīgā sniega slēpošanas aplī, kur apļa garums 2,25 km, platums 7-8 m.
Ja daudzus gadus bijām izlutināti ar garajām sniegotajām trasēm, kad "SPORTLAT" pasākums – tautas slēpojums – pulcēja ap 400 līdz 500 dalībnieku, šogad prieks par to, ka slēpojums vispār notiek. Paralēli bija ieplānotas arī citas sacensības – Latvijas čempionāta 2. posms distanču slēpošanā Siguldā, tāpēc tā dalībnieki slēpojumam nepieteicās.
Jau pirms sacensībām kļuva zināms, ka šogad tautas slēpojums būs piemērots tiem apstākļiem, kādi ir dabā, un sals "Smeceres silā" ļāva sagatavot šādu slēpošanas distanci – apli.
"Sunly Latvija" jauniešu distancē bija jāslēpo 1 aplis, kas ir 2,25 km, "Herkuless" 6,75 km tautas distancei – 3 apļi, "SPORTLAND" 15,75 km distancei – attiecīgi 7 apļi. Savukārt izturīgajiem "Mežu silu" 30 km distancē vajadzēja veikt 13 apļus, kas atbilda 29,25 km. Toties visiem – vienādi apstākļi ar vidēju grūtības pakāpi.
Dalībnieki bija no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Gulbenes, Alūksnes, Aizkraukles, Mazsalacas, Jūrmalas, Krāslavas, Rūjienas, Talsiem, Daugavpils, Rēzeknes, arī no Madonas, Ļaudonas, Cesvaines u. c. Piedalījās arī slēpotāji no Lietuvas un Polijas.
Toties, kā ierasts, "SPORTLAT" rīkotajā pasākumā bija distanču izvēles piedāvājums, sākot no bērniem līdz pat sportiskākajiem dalībniekiem. Katrs varēja izvēlēties sev un savām spējām atbilstošāko distanci. Kaut jāslēpo apļos, bija prieks, ka pasākums vispār notiek, jo cik tad ilgs laiks, kad vispār ziema atbilst ziemai un sniedz iespējas slēpot.
Tā kā ziema atnāca tikai februāra sākumā un sākotnēji ieplānotais Madonas tautas slēpojuma datums no 8. februāra tika pārcelts uz 23. februāri, ir tikai apsveicami, ka tautas slēpojums sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" tomēr notika, kaut uz mākslīgā sniega trases, kaut vai apļos.
Pirms pasākuma tā organizators, mūsu novadnieks Gundars Upenieks komentēja: – Lai arī sniega šosezon ir bijis gaužām maz, mēs esam apņēmības pilni. Dodam ziemai vēl vienu iespēju, jo esam sagatavojušies, lai pasākumu slēpošanas formātā aizvadītu februāra izskaņā. Ja būs sniegs – slēposim, ja nē, pielāgosimies un ar organizatoru komandu piedāvāsim alternatīvu ziemas izturības izaicinājumu. Paldies par sapratni un gatavību piedalīties. Turpinām ticēt ziemai un sportam!
Izdevās pielāgoties šai īpatnējai ziemai, un Madonas tautas slēpojuma dalībnieki varēja piedalīties tradicionālajā ziemas pasākumā, lai slēpotu, izjustu gan kopības, gan sacensību garu. Kā katru gadu, tradicionālajā pasākumā ir ne tikai slēpošana, izturības pārbaude, bet arī satikšanās, kopīgi pavadīts laiks ar ģimeni, draugiem.
Rīts iesākās ar bērnu sacensībām, kur savas spējas slēpošanā parādīja, iespējams, nākamie sportisti. "NATEO" distancē uzvarēja Klāvs Indriksons VB1 grupā, Dārta Robalde SB2 grupā, Marko Arama VB2 grupā, Amēlija Tatkina SB3 grupā. Otro vietu savā vecuma grupā ieņēma Ritvars Robalds, Valters Indriksons, Līva Trode, Hanna Stradiņa, Raivis Ruļuks, trešo – Jumis Ploriņš, Jēkabs Portnovs u. c.
"Sunly Latvija" jauniešu distancē bija jāslēpo viens aplis. Te labus rezultātus guva arī mūsu novadnieki. Savā vecuma grupā 1. vietu izcīnīja Sofija Škaļikova, Emīls Nils Krūmiņš, 2. vietu – Oskars Liepiņš, 3. vietu -Edgars Ruļuks, Keita Mastiņa u. c.
Tautas slēpojuma distancē "Herkuless", veicot 3 apļus, uzvaru no madoniešiem izcīnīja Madara Ploriņa S14 grupā, Alise Gabriela Miteniece S18 grupā, Zane Robalde S40 grupā, Agris Bērziņš V50 grupā, Zinaīda Rācenāja, slēpojot S60 grupā, Aldis Šuriņš V60 grupā u. c.
"SPORTLAND" distancē (7 apļi) uzvaru izcīnīja Madonas BJSS audzēkņi Martins Arama V16 grupā, Keita Patrīcija Kolna S18 grupā, Kristaps Bērziņš V18 grupā, Līna Bērziņa S20 grupā. S50 grupā 2. vietā – Renāte Rācenāja, pārstāvot "Mežmalas" u. c.
Izturības distancē "Mežu sili" uzvarēja Mareks Birkentāls no Talsiem un Anda Muižniece no SSK "Bebra". Savā grupā 3. vietā ierindojās Leons Seškens no
"Baltic Block".
Tautas slēpojumu "Madona" organizē "SPORTLAT" sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. Pateicoties atbalstītājiem – NATEO D vitamīns, "Dobeles dzirnavnieks", "Mežu sili", RITC, "SPORTLAND", "GARMIN", "Latvijas valsts meži" – visiem dalībniekiem tika piemiņas medaļas, uzvarētājiem – balvas.
Ar visiem rezultātiem var iepazīties vietnē www.sportlat.lv.
25.02.2025.